Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákszűrés. Mi zajlik ott?

Rákszűrés. Mi zajlik ott?

Figyelt kérdés

Ma megyek nőgyógyászati rákszűrésre.Még soha nem voltam.Nagyon félek.Elmondanátok mivel jár ez??Mit csinálnak??

köszönöm


2011. okt. 4. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

Itt nagyon jól le írják. Ne félj, az egész nem tart tovább 3 percnél, kicsit kellemetlen, de fájdalmas, de ennyit megér az egészségünk nem?

2011. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kérdeznek egy csomó mndent betegségről, szexuális életről, táplálkozásról stb, majd megkér, h egy arra kijelölt részen vetkőzz le derékon alul, esetleg felül is, ha a melledet meg akarja vizsgálni. Utána megnéz, bevezet egy eszközt, amivel felnyitja a hüvelyt (hideg lesz), ezen keresztül feljuttat egy kis pálcikát a méhnyakba. Itt érezhetsz görcsölő érzést, ez kellemetlen, de kibírható. Utána esetleg ujjal is megvizsgál. Felöltözöl és mehet, majd pár hét múlva jön az eredmény.
2011. okt. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ezek szerint fájdalmas lesz??ÓÓÓÓÓÓ ezt nem tudtam..:(

Nagyon félek magától a fájdalomtól.

Köszönöm a válaszokat

2011. okt. 4. 09:17
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem gyereket szülni mész, ne pánikolj. A fájdalom az csak egy pillanat. Hasonlít a mensis görcsre. Mindenki túlélte a rákszűrést.
2011. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Bocsánat! Azt akartam írni, h kellemetlen de NEM fájdalmas:S De tényleg nem olyan, h előtte érzéstelenítő vagy fájdalom csillapító kéne. Az egész max egy pillanat.

2011. okt. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem lenne ide egy további kérdésem:

Csak annyi a rákszűrés, hogy kenetet vesz a nőgyógyász? Vagy elküld még laborba is?

2011. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jó..akkor csak egy pillanat az egész...Köszönöm a válaszokat..Csak hát az ember fél az ismeretlentől..legalábbis én..
2011. okt. 4. 09:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszeríratással egybekötött, akkor elküld laborba. Ha nem, akkor sem lesz semmi bajod egy kis vérvételtől. Az ember örülhet, ha kap egy potya kivizsgálást manapság. Mégsem gyomortükrözésre küld.
2011. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem lesz gyógyszer.Csak egy rákszűrés.Az asszisztensnővérke végzi majd el a vizsgálatot.
2011. okt. 4. 09:40
 10/13 A kérdező kommentje:

Túl estem a rákszűrésen.Egy nagyon kedves asszisztensnő feltett pár kérdést,majd az ágyra feküdve elvégezte a szűrést.Nem volt sem kellemetlen(csak szégyenlős voltam) és nem fájt.Voltaképpen semmit nem éreztem.

felesleges volt ennyire félnem.Köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 7. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!