Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Egyre jobban...

Ez normális? Egyre jobban aggódom!

Figyelt kérdés

2010 szeptemberében jött meg először, akkor voltam 13 éves.

Utána 2011 februárjában jött meg másodjára, de úgy, hogy 1 hónapon át volt nagyon kevés mennyiségű barna folyás.

Azután ismét kimaradt pár hónap, míg végül júliusban megjött, és ez rendesen 7 napig tartott. Majd augusztusban is megjött, és 8 napig tartott.

Már 2 hetet késik, úgyhogy ez a hónap is kimaradt.


Ez normális, hogy már 1 éve megvan, és ennyire rendszertelen?? 1 éve megvan és 4-5 alkalommal jött meg... Kezdek egyre jobban aggódni.

14/L


(Ezt a kérdést már tegnap is feltettem, de nem igazán kaptam normális válaszokat, úgyhogy most ismét feltettem. Mindenkinek kíváncsi vagyok a véleményére!)

Köszönöm!


2011. okt. 4. 15:21
 1/8 A kérdező kommentje:

és még azt hozzátenném, hogy egyre többet fáj lent a petefészkem... Feszül, fáj. Ez mi miatt lehet?

És a fehérfolyásom is egyre több van...

2011. okt. 4. 15:23
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első évben lehet rendszertelen, de a petfészek fájdalma és a fehérfolyás miatt már mindenképp azt mondom, hogy menj nőgyógyászhoz.
2011. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :( Lehet tényleg megbeszélem anyuval és elmegyünk egy orvoshoz, mert ez így nem jó, és csak egyre jobban aggódni fogok.
2011. okt. 4. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, lehet csak elkaptál egy kis fertőzést, de azért jobb megnézetni magad.
2011. okt. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm :(

:)

2011. okt. 4. 15:32
 6/8 anonim ***** válasza:
A fájdalom miatt én is azt mondanám, hogy menj orvoshoz!
2011. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"A kislányomnak rendszertelen a menzesze. Mennyi idős koráig természetes ez az állapot?

2009-07-22 17:30:40

A tinédzserkorban nem meglepő, ha egy lánynak vérzészavara van, időnként kimarad egy-egy menses is. 18 éves korra általában beáll rendszeresre a vérzés, vizsgálatot csak ezután igényel.

Abban az esetben, ha a vérzészavar bő, alvadékos vérzéssel jár, el kell menni orvoshoz hamarabb, mert a vérveszteség akár túl nagy is lehet. Ha a vérzészavart egyéb tünetek is kísérik, mint a fokozott szőrnövekedés, túlsúly, túl sok pattanás, és túl zsíros bőr, hormonális kivizsgálásra is szükség lehet. Ilyenkor általában tinédzserambulanciát érdemes felkeresni." webbeteg.hu

2011. okt. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A biztonság kedvéért megkérdezem az orvost! :)

2011. okt. 4. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!