Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 21 éves lány vagyok. Normális...

21 éves lány vagyok. Normális testalkatú, nem elhízott, sokat sportoltam régebben, főleg futás, fitness. Mostában már nem. Sokat szédülök. Szoktam pulzust mérni. És szokatlanul magasnak tartom a 110-115-öt. Jogosan aggódom? Vagy ez még normális?

Figyelt kérdés
Sokat zúg a fülem is.A vérnyomásom alacsony.Az utóbbi időben rosszul alszom.Értsd:Éjjelente 3X 4X felébredek.
2008. júl. 6. 20:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A pulzusom alapállapotban ilyen szapora.Nem futás után.
2008. júl. 6. 20:38
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Holnap( hétfő) mindenképp menj el a házorvoshoz készíttes vele egyEKG-t. Az ilyen szapora pulzus utalhat valamilyen szíbetegségre. Fontos,hogy ezt meg tedd akár az életeddel is játszol most. Nekem a nagyikám voltúgy,hogy szapora kicsit 120-as volt épp a pulzusa, de ő nem ér rá . Az orvos csinált egy EKG-t és küldte azonnal a szívkórházba.

Nem riogatás, de ez komoly.

2008. júl. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Semmiképpen se tűnik egészségesnek ez, hogy 120 alapállapotban, no meg ilyen fiatalon és érdemes lenne a mérést akkor elvégezni amikor szépen leülsz és vársz pár percet nyugiban, mert egy kisebb érzelmi sokk is feljebb viheti.

Szerintem mindenképpen érdemes lenne számodra újra elkezdeni sportolni, segítene kiküszöbölni az alacsony vérnyomást is, mert mondjuk egy reggeli futás egyből feltunningolna és nem lennének szédelgések(mellé ajánlatos lenne egy pulzusmérővel ellátott óra, hogy mindig edzés közben is figyelni tud a pulzusod).

Az állóképességed leépülését is jelezheti mindez és gondolom ezelőtt, amikor sportoltál ilyen jellegű problémáid nem voltak.

Nem hiszem, hogy valamilyen komoly szervi eredetű betegség lenne...de, ha nagyon aggódsz emiatt elmehetsz egy kivizsgálásra, de szinte minden betegségre a sport jó megoldás (még a szívbetegeknek is ezt ajánlják).

2008. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Oh és apropó egy nagyi meg egy 20 éves ember nem hasonlítható össze, szóval szerintem nem kell rögtön a lerosszabbra gondolni. Szóval nyugi...és ált. az ember felelős saját egészségért és az ilyen jellegű betegségeket is az ember eltudja kerülni, kérdezzétek a 100 éves kis japánt a hegyekben, hogy mit mond erre.
2008. júl. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az alacsony vérnyomás miatt szapora a pulzus. Azért szerintem is nézesd meg. A fülészetre is érdemes lenne elmenni a fülzúgás, szédülés miatt. Érdekes, nekem is ugyanez a problémám, csak nekem a fülzúgás a legelviselhetetlenebb. A szívemnél nem találtak semmit, nem derült ki mi az oka a magas pulzusnak, én az alacsony vérnyomásom miatt gondolom hogy magas. Egyébként lehet pl. pajzsmiriggyel is gond, az is okozhat magas pulzust. Mindenképpen dokihoz kell menni, mert hosszú távon elfárad a szív és van rá gyógyszer.
2008. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Már elnézést, de ez szerintem hülyeség... ki a fene akar gyógyszert szedni egész életében? Nem mindenre egyből a gyógyszeres kezelés a megoldás és amiket elmondott, az ok-okozati összefüggésben felvázolható (magas pulzusszám =) fülzúgás, alacsony vérnyomás=) szédülés) és ezek mint m... GYÓGYSZER NÉLKÜL.
2008. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
* mint mondtam ezek az egészségügyi problémák megoldhatóak... gyógyszer nélkül. Itt a kérdés csak az, hogy ki miben hisz...?
2008. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Hm... ilyen összetettem még nem is gondolkodtam erről.

Korábban én is rengeteget sportoltam. Alacsony vérnyomás 110-es 115-ös pulzus. Az sportorvos elküldött a szívklinikára, hogy vizsgáljanak ki. Minden okés volt.

Vettem egy Polar órát és így edzettem, gyönörűen sikerült helyreraknom a pulzusom. Ami azt jelentette, hogy normálisan olyan 80- 90 körül volt és már megeröltető mozgásnál sem ugrott 170 fölé (legelején 10 lépcsőfok és már 172 volt...)

Aztán volt egy sportversenyem (nem éreztem megeröltetőnek, jól fel voltam rá készülve) és aznap este pattant egyet a bal fülem, megszédültem és onnantól kezdve zúg, kétoldalt. Először nagyon hangos volt és elviselhetetlen. MR, CT mindenféle kivizsgálások, megállapították a tinnitust. Aztán kicsire rá megjelentek a szédelgések, viszonylag sokszor szédelegtem. (ez másfél éve volt), aztán idén szeptember 20-a óta a szédülés így maradt. Egyfolytában szédülök:o( Már szedek rá gyógyszert, de csak annyit segít, hogy élhetőbb az életem, de sokmindenben korlátozott.:o(

Kérlek írjatok, hogy nektek hogy alakul ez a dolog, nagyon kíváncsi vagyok, pláne, hogy elég hasonlóak a tünetek!

Köszi!

2008. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat... 2 és fél éve...
2008. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerinetm menj el orvoshoz,küldjön el EKG-ra,hogy kizárjon valamilyen szívbetegséget.De kezdj el újra sportolni,olyat ami levezeti a stresszt,még mielőtt gyógyszerhez nyúlnál.Nekem is volt egy ilyen időszakom néhány éve nyáron (19 éves lány vagyok),amikor nem sportoltam,és egész nap otthn voltam...Nekem a kineziológus is rengeteget segített.Először inkább próbálkozz alternatív módszerekkel,persze csak ha nincs komolyabb baj,mert akkor inkább hallgass az orvosra!
2009. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!