Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz? A szűzhártya nem tartalm...

Igaz? A szűzhártya nem tartalmaz érző idegvégződéseket. Az első alkalomnál csumán a hüvely kitágulása okoz fájdalmat.

Figyelt kérdés
.. De akkor miért vérzik? A vérnek valamit táplálnia kell? Vagy csak a vékonyka bőrt táplálja, hogy ha nő a lány/nő akkor a szűzhártya is nőljön?
2011. okt. 4. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
igaz; nem okvetlenül vérzik; a vérellátásnak nincs köze az érzőidegekhez (a menstruációnál se fáj a méhnyálkahártya leválása, pedig vérzik).
2011. okt. 5. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

A szűzhártya egy bőr réteg, vannak benne hajszálerek, ezért vérzik ha elszakad és vannak benne idegszálak ezért fájhat.

A hüvely kellő felizgulás során eléggé kitágul ahhoz, hogy a behatolás ne fájjon.

2011. okt. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, de én úgy hallottam, hogy aki el tud lazulni és megfelelően felizgul (jó nedves lesz) annak az első alkalom se fáj.

Lehetséges, hogy akkor tényleg csak a hüvely tágulása okoz fájdalmat?

2011. okt. 6. 18:04
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom másnak, hogy volt de én tisztán éreztem amint a fütyi feszítette a hártyámat.


Igen a hüvely kitágulása is fáj, még másnap is furcsa fájdalmat éreztem mikor leültem.

2011. okt. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hgwell ***** válasza:
Beszakadt, levegőt kap ,lélegzik és nől a száj aztán igényli , hogy újra szakadjon és mindig egyre jobban.van aki nem verzik mikor elveszti annak ellenere, hogy sosem nyult bele mégha hazudott is.
2022. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!