Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S! Évek óta tartó...

S. O. S! Évek óta tartó felfázásra mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve szenvedek vele és rengeteg orvos és számtalan gyógyszer után úgy döntöttem, hogy megpróbálkoznék valamilyen alternatív megoldással is. Pl. ha tudtok olyan teákat, vagy bármit, ami nektek segített, nagyon szívesen fogadnám. Már nagyon el vagyok keseredve!:(

Olvastam, hogy régebben voltak ezzel kapcsolatos kérdések, az ott javasoltakból is ki fogok próbálni mindent, de hátha vannak olyanok, akik még nem osztották meg tapasztalataikat! Nagyon hálás lennék!

Egyébként nagyon elővigyázatos vagyok, mindig melegen tartom magam, ezzel nincs probléma, de ennek ellenére is felfázok!:(


2011. okt. 7. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem szedsz fogamzásgátlót?
2011. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem szedek. Ja és azt elfelejtettem leírni, hogy az esetek túlnyomó részében a szexuális együttlétek után jön elő, pedig mindketten nagyon odafigyelünk a tisztálkodásra. Persze ettől függetlenül is elő szokott jönni.
2011. okt. 7. 18:41
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A tőzegáfonya kapszulát jó szívvel tudom ajánlani, nekem nagyon bevált. Ezelőtt éppúgy, ahogy te, én is évekig szenvedtem ősztől tavaszig a felfázással, és bármit próbáltam nem használt.
2011. okt. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, már a listámon is van, most azonnal beszerzem!:)
2011. okt. 7. 18:45
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

a vörösáfonyalé és kapszula is jó.

Együttlétek előtt és után el kell menni pisilni mindneképp,akkor is ha nem érzel rá épp ingert.Nőgyógyászati fertőzéseid nincsnek? Mi szokta okozni a hólyaghurutodat,e.coli?

2011. okt. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Gombásodni is szoktam elég gyakran. Nem mondták sosem, hogy mi okozza illetve mélyreható vizsgálatot egyik orvos sem csinált, csak írták orrba-szájba az antibiotikumokat és hiába kértem, hogy legalább kenetet vegyenek, nem érdekelt senkit, úgyhogy elegem lett az orvosokból is.:(

Na leadtam a rendelésemet, a párom már hozza is haza nekem a kapszulát!:)

2011. okt. 7. 19:20
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Légyszíves írd le a tapasztalatod, mert engem is ez a kettős dolog gyötör. Én még "csak" fél éve szenvedek, de az orvosokból már nekem is elegem van.
2011. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképpen megírom, hogy mennyire segített, de csak 1-3 hónap múlva tudnék kicsit biztosabbat, mert átmeneti hatása a gyógyszereknek is volt. De persze a rövidtávú hatását is megírom.:) Egyébként ami nekem a leghosszabb ideig hatott az a cickafarkfű tea volt, de én hülye abbahagytam az ivását és meg is lett az eredménye. Az volt a baj, hogy annyira utálom, hogy a végén már öklendeztem tőle, ha innom kellett, úgyhogy feladtam. De most olvastam, hogy van belőle csepp is, úgyhogy most lehet kipróbálom. Egyébként a gombámat hamarabb ki tudom kezelni általában. Nálam az vált be, hogy kimostam intimzuhannyal (tablettával, vagy cickafarkfű teával)a hüvelyemet és utána egy joghurtos tampont raktam be 20-30 percre. Nálam bevált, az már nem is jelentkezett egy ideje, bár most is olyan rossz állapotban vagyok, hogy nem tudom eldönteni, hogy gomba vagy felfázás-e, az is lehet, hogy a kettő egyszerre.:( Már órák óta nem bírok kimászni a takaró alól, pedig lenne mit csinálnom.:S
2011. okt. 7. 19:54
 9/18 A kérdező kommentje:

Egyébként szerintetek összefügghet a szüzesség elvesztésével? Mert nekem azóta van ilyen gondom, örülök is, hogy csak 20 évesen estem át rajta, így legalább nem szenvedek "annyira régóta".

Egyébként mostanában jöttem rá, hogy az én legnagyobb hülyeségem az volt, hogy nem mentem urológushoz. Sajnos ez a tudatlanságomból fakadt.:(

2011. okt. 7. 19:57
 10/18 anonim válasza:
100%

Én először az Urogint ittam, az egy gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, elég szar íze van, de iható. A papír szerint alkohol van benne, de olyan kevés, hogy nem is érezni.

A másik, amit kipróbáltam, az a Nitrofurantoin nevű gyógyszer. Ezt csak vényre lehet kapni, de szerintem a háziorvossal is fel lehet iratni. Én spec. a patikában kaptam a gyógyszerésztől, mikor meglehetősen zilált állapotban elmentem a patikába és mondtam, hogy felfázásra szeretnék valami nagyon hatásosat. Látta rajtam, hogy nagyon rosszul vagyok és ott szoktak néha kiadni vényköteles gyógyszereket, ha ismerős az illető arca, vagy tudják, hogy az ember nem először szedi be a cuccot. Szóval igaz, hogy vényköteles, de beszedsz belőle egyet reggel, egyet este bő vízzel és másnapra elfelejtheted az egészet. Még akkor is, ha előző nap majd' meghaltál. Igaz, ezt csak vészhelyzetekre tartogatom.

Viszont, ami még szerintem jó, az a Grapefruitmag-olaj. Reggel, délben és este 15-15 csepp egy pohár vízbe, nem jó az íze, de ez is jó szokott lenni. És az immunrendszernek is jó. Meg a náthára. Egyszer volt, hogy felfáztam, elég rosszul voltam, haza mentem, megittam egy adagot és másnapra nem éreztem semmit. De én ilyenkor mindig utánaküldök legalább fél liter folyadékot(ha nem is egy kortyra, de minél hamarabb meg kell inni), hogy kipucolja rendesen a dolgokat. Szóval Grapefruitmag-olaj. DM-ben is lehet kapni, kb. 1600 Ft.

2011. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!