Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmúltam már 18, de még nem...

Elmúltam már 18, de még nem voltam senkivel. Kéne járnom rákszűrésre, vagy elég lesz, majd ha nemi életem is lesz?

Figyelt kérdés

Még nem voltam rákszűrésen soha. Nőgyógyásznál is évekkel ezelőtt voltam utoljára. Akkor sem akart megvizsgálni, pont azért, mert nem voltam még senkivel. Mondjuk ezt a kifogást meg nem is értem, mert akkor meg hogy létezhet a gyermek-nőgyógyászat fogalma?

Szóval akkor most kéne járnom, vagy ráérek?


2011. okt. 7. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

A gyermek-nőgyógyászat azért van, mert a gyerekek sokkal nagyobb eséllyel kapnak el fertőzéskeket strandokon, stb, mert csak menstruáció után alakul a hüvely védő savas pH-ja.

És elmehetsz, de szerintem felesleges, pláne hogy valószínű megint el fognak küldeni, hogy szűz vagy.

2011. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rákszűrésre felesleges,míg szűz vagy,nem lenne mitől(kitől) HPV-t kapnod.Esetleg a védőoltást beadathatod.Amíg nincs panaszod,felfázás,gomba,fertőzés,stb.,addig örülj,hogy elkerülheted a nődokit:)
2011. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Nemcsak rákszűrés miatt kell nőgyógyászhoz menni, elég sokféle betegség van, amit nőgyógyász gyógyít. Gyermeknőgyógyász pedig azért van, mert kislányoknak is lehet hüvelyi fertőzése, és rendellenes vérzése.
2011. okt. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég lesz majd ha nemi életet élsz és fogamzásgátlót szedsz.
2011. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fogamzásgátlót akarsz szedni, akkor menj!
2011. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg hasznos, ha elmész.

Én pl. akkor voltam először, mikor mentem tablettát íratni, szintén szűzként. És kiderült, a kenetvizsgálatból, hogy volt bakteriális fertőzésem, amiről nem is tudtam. Ki tudja, mióta állt fenn...

A nőgyógyászati fertőzések pedig pont arról "híresek", hogy előfordul, hogy nem is okoznak tüneteket.

Tehát jó lesz, ha elmész lassan.

Illetve olyasmiket is meg tud állapítani, hogy a méhed megfelelő méretű-e. Nyilván ritka, ha valakinél gond van, de előfordulhat. Nekem pl. mondta, hogy jól fejlett, szép nagy méhem van. Ezt tapintással tudja megállapítani.

Míg egy ismerősöm pár éve arról panaszkodott, hogy mondta neki a nőgyógyász, hogy kicsi a méhe. Nem tudom, ez mivel jár, de ő úgy mondta, hogy ez nem épp előnyös dolog.

2011. nov. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És ha 18 éves korodban nem tudod meg hogy kicsi a méhed akkor mi van? Nekiállsz "növeszteni", vagy kicserélteted?

A vesédet mikor nézetted meg, hogy megfelelő méretű e?

2011. nov. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mindenképp keress valakit! ne járj úgy, mint az ismerősöm! 32 éves, nem jár senkivel!
2015. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!