Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon száraz a bőröm a...

Nagyon száraz a bőröm a lábszáramon és a combomon, szinte hámlik. Lehet-e ezen valamilyen vitaminnal, vagy táplálkozással segíteni?

Figyelt kérdés
Nem szeretném testápolóval kenegetni.
2011. okt. 18. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ott kezdődik a dolog, hogy igyál meg minimum 2 liter vizet naponta.

Én azt mondanám azért, hogy nézesd meg bőrgyógyásszal, mert elég ekcéma gyanús nekem így.

2011. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Gyerekkoromban volt ekcémám a kezemen, de az piros foltok formájában jelentkezett. Most viszont a teljes lábam nagyon száraz, hámlik, de nem viszket és nem piros. Ez is lehet ekcéma?
2011. okt. 18. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel nem vagyok bőrgyógyász, nem tudom, de ilyen hámlással jár még a pikkelysömör. Abból bajod nem lehet, ha megnéz egy, ha másért nem is, mert felírhat valami olcsó és jó magisztrális kenőcsöt.
2011. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy kivizsgalasra, ami kimutatja azt, hogy nincs-e vitaminhianyod, mivel ez A es a B6-vitamin, Cink hianyat is jelezheti.
2011. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy ekcéma. Keress valami megbízható gyógyítót, mert az orvosok egyből kortizonokkal fognak kezelni és utána a bőröd borzasztó lesz, mint nekem.

Amúgy ehetsz, vagy használhatsz ellene bármit is, magadtól nem tudod kigyógyítani.

2011. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt a vervizsgalatot csinaltasd meg, es mar akkor kiderited azt, hogy valoban a vit. hiany okozza-e pl. es aztan mar tudod kezelni.
2011. okt. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak nagyon keveset iszol. Nekem ugyanilyen tüneteim voltak, kentem testápolóval de nem lett jobb. Mikor meg elkezdtem normálisan inni, napi 1,5-2 liter(főleg víz) megszűnt mintha sosem lett volna.

Felesleges orvosra, krémekre pénzt költeni, igyál sok folyadékot!!!

2011. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!