Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek 3 napos nyaralás...

Holnap megyek 3 napos nyaralásra és medence is lesz és ma jött meg! Tamponnal mehetek vízbe? Milyen gyakran cseréljem?

Figyelt kérdés

tehát valaki leírná h mikor mi előtt mi után kell cserélni?

pl: ha medencébe megyek akkor előtte utánna v hogy?

és kb mennyi kell 3 napra? tudom h hülyén hangzik de nagyon ritkán használok tampont.

15/l


2009. máj. 2. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tamponnal nyugodtan mehetsz vízbe a következő kényelmetlenségekkel nézel szembe, ezért vigyázz!!

Vízbe indulás előtt javasolom cserélni, kijövet után pedig ellenőrizni. A tampon a hüvelyben magába szívja a vért, mert nedves közegben van. Ez tiszta sor. Azonban a vízben a tamponvezető cérna, amely kilóg a hüvelyből szintén nagyon vizes lesz és felvezeti a tamponba, ami ettől nagyon megduzzad és a vér felvegyül vízzel. Ezáltal hígabb lesz és a normál szivárgáson túl dupla eséllyel ereszthet. A nedves fürdőruha, amely szintén teríti a nedvességet egy pillanat alatt véres lehet a tamponvezető cérnától leadott véres víztől . Ezért mikor kijössz a medencéből a biztonság kedvéért tekerj egy törölközőt magad köré, főleg ha menzi elején jársz és sok a vér és a mosdóban nézd meg kell-e csere.

A melegvíz egyébként helyi vérbőséget okozhat, amelytől intenzívebben ürül a vér, ezért is kell az elővigyázatosság.

Jó strandolást!

Remélem tudtam segíteni!

2009. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom hogy ezt kell mondjam, de anno én is úgy hallottam mindenkitől hogy simán lehet tamponnal vízbe menni, hát én szó szerint vettem és elmentem úszni mert nem akartam kihagyni csak a menszesz miatt. A mellettem lévő pályáról szólt rám egy nő hogy vércsíkot húzok magam után mi történt megsebesült a lábam? Annyira megrémültem rögtön kiszálltam a medencéből és mindenki észrevette és mindenki sebesen kimászott a medencéből mert én összevéreztem életem legmegalázóbb pillanata volt soha többé nem mentem oda úszni de máshova se :( pedig úgy volt bennem a tampon hogy az úszás előtt közvetlenül cseréltem ki tisztára, mégis ez történt... :(
2009. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy jártam mint a második válaszoló. Pedig menstruációm végén jártam és direkt fekete fürdőrucit vettem fel hogy ha átázna sem látszik, de hát a lábamon folyt végig a véres víz, elég gáz... Csak azt tudom ajánlani hogy ilyenkor inkább ne menj vízbe.
2009. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont 3 hete voltam Gyulán nyaralni. Az első napon megjött és semmi baj nem volt a tamponnal. Vizbe menés előtt betettem, utánna kivettem. Amikor nem a vizben voltam, betétet használtam. Nem áztam át, nem húztam magam után véres csikot és még jól is éreztem magam. Pedig nekem az első napokban nagyon erős szokott lenni.
2009. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én 2 hetet töltök vízpart(ált tenger) mellet és mindig úgy alakul,hogy megvan(nem tolom el a fogamzásgátlóval) és mindig tampont használok.Soha semmi baleset nem történt.1-2 óránként kell cserélni(Normál O.B.-t használok,a minit többször is cserélheted)
2009. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi hát akkor ma még nem zuhanyzok nanem tamponnal fürdök és akkor meglátom mi lesz.

hát remélem minden simán fog menni, én is betét szárazra és tampon vízbe dolgon gondolkozok.

köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat/tapasztalatokat

2009. máj. 2. 18:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 8-éve versenyuszó vagyok heti 10-edzéssel és 3-éve van menstruációm és még soha semmijen problémám nem volt ezzel.edzés elött csere utána is.
2009. máj. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem köszi:D
2009. máj. 11. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!