Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 9 honapja nem jar a menstruaci...

9 honapja nem jar a menstruaciom terhes viszont nem vagyok mik lehetnek a felmerulo problemak? Hogyan lehet orvosolni ezt? (17 eves vagyok)

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehet orvosolni?

Elmész dokihoz.

2011. okt. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nagy a baj, és nem kezelteted, vagy már késő hozzá, akár meddő is lehetsz. További problémákról én nem tudok, de ha elmarad, az nem normális. Hormonális oka is lehet, amit ki kell vizsgálni, és ha megtalálják, kikezelik.
2011. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz és endokrinológushoz, egy ilyen problémán nem 9 hónapot kell ülni, már rég ezt kellett volna tenned...
2011. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy túl sovány?
2011. okt. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mielott bealt ez az allapot belekezdtem egy dietaba de mar reg abbahagytam s nem mondhatnam magam irto sovanynak. Magassagomhoz kepest pont jonak inkabb. Miert?
2011. okt. 18. 16:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert bizonyos testzsírszázalék alatt elmarad a menstruáció. Ha nagyon sovány vagy, a hormonjaid leállítják a peteérést, mert a szervezted

"tudja", hogy annyira soványan nem tudnál kihordani egy gyereket. Okosan van kitalálva a női test, ezzel is jelzi, ha az egészséges mértekűnél soványabb vagy.

2011. okt. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezték, mert az eltúlzott diéta miatt lehetnek ilyen tünetek. Viszont ezzel nagyon sürgősen meg kéne látogatnod egy nőgyógyászt, ha nem akarsz meddő lenni.

Előtte rendszeres volt?

Ha pont a diéta óta nem jön meg, akkor viszont nem vagyok biztos benne, hogy teljesen normális a súlyod...hány kg vagy és hány cm?

2011. okt. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Orvosolni csak orvos tudja!
2011. okt. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most 53 kg es 159 cm magass de amikor abbahagytam a dietat 49 kg voltam viszont annak mar 6 honapja. stressz okozhat e ilyen jellegu problemat mivel elegge zuros eletem van rengeteg gondal, problemaval es stresszel.
2011. okt. 18. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Stressztől is csúszhat, de nehogy kitaláld nekem, hogy akkor nem mész orvoshoz!

Mert speciel hormonális zavarok is okozhatnak pszichés tüneteket is...

2011. okt. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!