Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszú ciklus, pecsételő...

Hosszú ciklus, pecsételő vérzés. Hagyjam abba a barátcserje szedését?

Figyelt kérdés

PCO-ra, PMS tünetek enyhítésére és rendszertelen ciklusra (34-40 napos) kezdtem el szedni barátcserjét (Premens). Előző vérzésem augusztusban, 47 napra jött meg, enyhének mondható volt. Mostani menstruációm előtt 1 nappal barna folyásom volt, másnapra pecsételő vérzés jelentkezett, ami olyan nyálkás-nyúlós, mint az ovulációkor a folyás, egyáltalán nem darabos és élénk színű. Ma vagyok a ciklusom 5. napján és még mindig csak pecsételek, elég 2 nagyobb tisztasági betét egy napra. Mellesleg a mostani menstruációm 58 napra jött meg, ami dupla annyi, mint egy normális ciklus hossza, bár nekem csak fogamzásgátló mellett volt rendszeres.


Míg eljutok dokihoz, kb. 1 hónap, előbbre nincs időpont, SZTK-ba nem akarok menni "Dr. Bunkovicshoz", kétszer elég volt nála, ezért teszem fel itt a kérdésemet. Amúgy az orvosomat megkérdeztem a barátcserjéről, azt mondta, ártani nem árthat, csak a védekezésre figyeljek oda, ha nem akarok babát (odafigyeltünk rá). Erre most alig enyhítette a PMS tüneteimet és a mensimet is kitolta közel 60 napra. Másnak is volt már ilyen? Eddig csak olyanokat olvastam, hogy lerövidíti a ciklust vagy peteérést csinál, de senki nem panaszkodott rá amiatt, hogy még hosszabb ciklust csinál neki és a vérzését is legyengíti. Mondjuk most nem görcsölök, mint máskor vérzés alatt, de nagyon fel vagyok puffadva, a szokásosnál is jobban. Szerintetek?


2011. okt. 19. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem? Sürgősen keress egy Dr. Normálist. Nem tudom, hány éves vagy, de ha még nem szültél, konkrétan azzal játszadozol, lehet-e gyereked vagy nem.

Honnan tudod a PCOS-t? Hüvelyi ultrahanggal ill. endokrinológiai vizsgálatokkal lehet megállapítani, ha ezek nem voltak, akkor nem lehetsz benne biztos.

Amúgy a PCOS endokrinológiai betegség, nem nőgyógyászatra kell rohangálni vele, bár ezt sokszor elfelejtik mondani a nődokik.

Az emberkísérleteket (magadon) meg sürgősen hagyd abba. A cserjéd önmagában nem oldja meg a problémádat. Ha neked cisztáid vannak, semmitől nem lesz rendszeres peteérésed.


Fogamzásgátló: mesterséges ciklust hoz létre, megvonásos vérzéssel. Tehát NEM volt rendszeres menstruációd, csak megvonásos vérzésed. A fog. gátló csak elnapolta a problémát, de nem szüntette meg. Még egyszer mondom: endokrinológusnál a helyed.

2011. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

1: 18 éves korom óta tudom, hogy cisztáim vannak, fél évre rá elmentem a mostani nőgyógyász-endokrinológus szakorvoshoz, akihez a mai napig járok.


2: A fogamzásgátló abbahagyásának következtében lett spontán peteérésem, majd másfél évre rá anélkül is sikerült produkálnom egyet. Most 2 szép lányom van 23 éves koromra.


3: A nőgyógyászommal megbeszélve kezdtem szedni az említett szert, bár vény nélkül is hozzá lehet jutni.


4: Az orvosom szerint (endokrinológus végzettséggel is rendelkezik) nem kell mindent ráfogni a PCOS-re, metformin is csak akkor kell, ha babát akar az ember, ezért nekem soha nem adott, mert lett anélkül is, elég a diéta, testmozgás kezelésnek meg fogamzásgátló, de sajnos nem szedhetek, mert minden kenetben találnak valami nem odaillőt.


5: Más orvoshoz bejutni éppúgy 1 hónap, de addigra már az enyém is fogad.


6: Azért köszönöm, hogy megpróbáltál válaszolni.

2011. okt. 19. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!