Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet inzulinrezisztencia?

Lehet inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés
A nőgyógyászom javasolta, hogy menjek el inzulinrezisztencia vizsgálatra, mert sokat híztam Diane 35 szedése mellett. Kamaszkoromtól elég kövér vagyok, pedig nem eszem többet, mint egy átlagember és sportolok is. Tényleg sok mindent próbáltam, hogy fogyjak, de a háziorvosom is kb ilyeneket szokott mondani, hogy "nem tudsz mit csinálni, ilyen fajta vagy". Szóval most elküldtek egy ilyen vizsgálatra, de nem tudom, van-e alapja, mert a kül. fórumokon szinte mindenhol olyanok írnak erről, akiknek pcos is van, de nekem az nincs.
2011. okt. 19. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól még lehet inzulin rezisztenciád, de más hormonok is okozhatják ezt, pl pajzsmirigy. Nem árt meg az a kivizsgálás, csak a cukorterhelésre vigyél magaddal citromkarikákat.
2011. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Mindenképp elmegyek, csak kíváncsi voltam, hogy reális-e az elképzelés. A pajzsmirigyem a legutóbbi labor szerint rendben van.
2011. okt. 19. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Miért szeded a Dianet?
2011. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hajhullásra.
2011. okt. 19. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Az pedig tipikus hormonzavaros tünet... Azelőtt nem is látott még endokrinológus?
2011. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, még soha.
2011. okt. 19. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!