Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » PCO szindróma, inzulinreziszte...

PCO szindróma, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy betegség. Jól jönne egy kis segítség, tapasztalatok, sztorik, stb. (? )

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:
PCO szindrómám (és azt okozó inzulinrezisztenciám) van. Mi érdekel? Nem akarok regényt írni (tudnék), ha megírod mi érdekel, szívesen mesélek. (26/N)
2011. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh, hát úgy igazából minden érdekel. Úgy érzem egyedül vagyok a problémámmal, mármint tudom, hogy sajnos nagyon sok nőt érint a dolog, de mégse tudok róla senkivel beszélgetni. Úgyhogy örülök, hogy írtál. Nálam még csak pár hónapja derült ki az inzulinrezisztencia, egy hete meg a pajzsmirigyes dolog. Milyen gyógyszert szedsz? Diétával hogy állsz? Kell, és ha igen, akkor mennyit kéne leadni? Elkezdtem diétázni, de 2 hónap után feladtam :(:( Egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne egyek édességet. Te hogy vagy ezzel? Azt olvastam, hogy az IR egyik tünete az édesség utáni vágy. Ne haragudj ha indiszkrét vagyok, de babával hogy állsz? Van, vagy szeretnél? Az orvos mit mondott, lehet? Én 23 vagyok, de kb két év múlva szülni szeretnék, de félek, hogy nem fogok teherbeesni. Vagy ha mégis, akkor meg csak évekig tartó huzavona után :(:( Most úgy nagyjából ennyi jutott eszembe, de ha még van vmi fontos amit nem kérdeztem, akkor írd meg nyugodtam, érdekel minden. Köszönöm :)
2011. aug. 17. 00:30
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Erősen ajánlom elolvasásra a "Paleolit táplálkozás és korunk betegségei" c. könyvet.

[link]

2011. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Figyelj. Egyrészt a PCOS-sal nem lehetsz terhes, mert majdnem mindig anovulatióval jár (innen a neve, a tüszők nem repednek fel, helyette óriásira duzzadnak), másrészt ha nem tartod a kikúrt diétát, éveken belül 2. típusú diabetesed lesz, és innen szopó az egész. A diétát nem véletlen találták ki, ha nem érted, hogyan működik, konzultálj diabetológussal vagy dietetikussal, de mindenképp tartanod _kell_. Nem fakultatív, kötelező.

A paleolit szarról tudni sem szeretném, hogyan kapcsolódik a PCOS-hoz vagy az inzulinrezisztenciához. De nem ilyen humbugokat kell követni.

2011. aug. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen humbug már nem egy nőnek segített spontán teherbe esni és meggyógyulni. :)
2011. aug. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 PKrisztaG válasza:
Szia!Tényleg fontos betartanod a diétát! Anélkül nem megy!És sportolni is kell, rendszeresen, ha eddig nem tetted. Gyógyszert írtak fel Neked? Idővel elvileg lehetséges, hogy teherbe ess. De azért tényleg küzdeni kell kicsit. Nem tudom, hol jártál kivizsgáláson, nagyon-nagyon sok jó és hasznos info van a www.mensmentis.hu weboldalon. Direkt ilyennel foglalkoznak. Nézd meg mindenképpen! A helyedben ide is elmennék egy kivizsgálásra.
2011. aug. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Három gyerekem van, nem kis cécó előzte meg - 55-57 kg között ingadozott a súlyom - már bő 25 évvel ezelőtt kerékpárral jártam iskolába a fővárosban - napi 16 km biccantás. Plusz heti 2-3 alkalommal úsztam - nem keveset. Ezzel együtt is biztosan volt "némi hajlamom" II-es típusú diabéteszre - apai ágon mindenkinek olyanja van/volt. Aztán vizsgálgattak, mitől nem maradnak meg a bébik - semmi eltérés. Akkor ugyanis ezt - inzulinrezisztencia - még nem nézték. ű

Majd az első megmaradó baba idején a súlygyarapodás miatt - összevarrt méhszájjal ugye se bicó, se úszás - terhességi cukorbetegségre gyanakodtak. Inzulinszintet akkor se néztek, csak glükózszinteket terheléssel.

Mára a II-es típusú diab. kapujában ácsorogtam: 5,7-5,8 glükózszint éhgyomorra.

Tartom a diétát: édes a tejcukor és a gyümölcscukor is, ebből fakadóan a tej és a gyümölcsök is. Nem úgy, mint a csoki meg a keménycukorka, de ha átlépem a vonalat, már nem lesz választásom sem. Átáll rá a szervezeted, kibírod és ha egészséges nem is, de legalább tünetmentes leszel, és lesz esélyed egészséges babára.

Segíthet, ha olyan kenyereket eszel, amelyeket valóban rágni kell, és magad készítesz gyümölcsös-tejes (joghurtos-túrós) "édességeket", mert akkor nem kerül bele cukor, hanem te dönthetsz arról, mit teszel/nem teszel bele. Én pl. steviát.

Mozgás: 10 éve estem egy nagyot (2 m-ről, és a talapm alatt kilazult kő jutalmul ráesett a lábamra): a térdízületemnek annyi. Futni, tartósan gyalogolni nem tudok. De vettem bagóért egy használt és használható szobabiciklit, és az úszás sem terhel térdre (sőt az intenzív gimnasztikában is el tudom kerülni a gázos gyakorlatokat.

Szóval ne add fel huszonhárom évesen. Én kétszer annyi vagyok. messze eltávolodtam a diabétesz kapujából. Fogytam 12 kilót május óta - amit lassan adsz le, mozgással is, azt nem szeded vissza.

De akarni kell: a diétát is, a mozgást is, ... és majdan a gyerkőcöt is: ebben a sorrendben.

A diéta pedig nem átmenet az életedben: ez lesz már, amíg csak... Tehát legyen módod sokáig betartani :)

2011. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!