Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem probléma, ha a 7 napos...

Nem probléma, ha a 7 napos menstruációm alatt az első 4 legerősebbnél csak tampont használok?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne probléma..? Nem értem a kérdést. Ha elég a tampon, akkor nem kell betét is hozzá, ha meg nem elég, akkor kell.

Nehar, másként nem tudom értelmezni a kérdésedet.

2009. máj. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én úgy értettem a dolgot, hogy nem ártalmas-e, ha 4 napon keresztül egyfolytában tampont használok. Mert olvastam meg hallottam is már olyanokat, hogy nem ajánlott, mert így nem tud ürülni a vér...stb.
2009. máj. 5. 20:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam pont ma h a tampon az nem "dugó" hanem ponthogy fölszívja a vért, és még úszkálhatsz is ha a tampont választod, sőtt jobb is! Mondjuk mindezt csak olvastam nincs tapasztalatom!
2009. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Világ életemben csak tampont használtam, a szüléseim utáni időszakot kivéve, soha nem volt semmi bajom tőle. Mivel a tampon felszívja a vért és kiveszed a vérrel együtt épphogy kevesebb ideig marad a hüvelyedben a vér (Ezért nincs is barnázás utána)
2009. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Isstenem... Gondoljátok, hogy ha a tampon nem engedné ki a menstruációs vért, akkor engedélyeznék a használatát?

NEM ártalmas a tampon, feltéve, ha nem egyet használsz négy napig, mert azt hiszed, hogy dugó:S

Gyakran cserélgesd.

Vannak többféle méretű és viszkozitású tamponok. Vagy szerinted a minit és a maxit azért találták fel, hogy a szűk- és tág hüvelyméretűeknek is legyen méretarányos dugalj?

2009. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

az utolsó válaszolónak üzenem, hogy 20 éves vagyok és nagyon jól tudom, hogy a különböző méretek az erősebb és gyengébb vérzés miatt vannak. sőt, azt is nagyon jól tudom, hogy ez nem dugóként működik. és nem egy tampont szoktam 4 napig használni. 3-4 óránként szoktam cserélni őket. Legfeljebb éjszaka marad be 6-7 órára...

Azért tettem fel a kérdésemet, mert itt is,meg máshol is sok olyat olvastam, hogy ajánlottabba a betétet és a tampont felváltva használni,mert úgy egészségesebb...

2009. máj. 5. 20:51
 7/9 A kérdező kommentje:
*bennt
2009. máj. 5. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodj meg, butaságokat irogatnak sokan ezeken az oldalakon is. Mint írtam egész életemben csak tampont használtam (kivéve a szüléseket) útálom a betétet, koszosnak érzem magam. Soha nem volt semmi bajom, az orvosom szerint sokkal higiénikusabb mint a betét, mert a méhnyaknál összegyűjti a vért és az nem pang a hüvelyben. Nyugodtan használd, nem lesz semmi bajod.
2009. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! megnyugtattatok .
2009. máj. 5. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!