Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hideg vagy a meleg víz jó...

A hideg vagy a meleg víz jó arra, hogy ne fájjon annyira ha menstruálok? Vagy mi jó rá?

Figyelt kérdés
gyógyszereket kivéve mert nem nagyon hatnak! De, hátha együtt jók lesznek =) Hogy is van?
2009. máj. 5. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Meleg víz, a hidegtől még jobban görcsölnél. Gyógyszer semmi nem jó? Algoflex M, ilyesmi? Gyógytea, pl. kamilla. Melegíthetsz törölközőt is, és azt a pocidra.
2009. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Gyógyászati segédeszköz boltban 1000 Ft körüli összegért lehet gélpárnát kapni, amit melegíteni lehet. Az is meg érhet egy próbát.


[link]

2009. máj. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Tudom, mit érzel, én is mindig nagyon erősen görcsöltem még tizenévesen, hála Istennek, pár éve sokat enyhült, és nekem se használt semmi, kivéve: forróvizes palack a hasamon, közben hanyatt feküdtem felhúzott lábakkal.

Gyógyszerek közül az Apranax 550 mg-os csodákat művel, kb. fél óra alatt olyan állapotba hoz, hogy még azt is elfelejted, hogy menstruálsz. Bikaerős fájdalomcsillapító, csak receptre adják, de a háziorvos kiírja, ha megmondod, hogy más nem használ.

2009. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Hideg vízben felfázol, ergo nagyon görcsölni fogsz, a túl meleg víztől meg erősebb lesz a vérzésed.. Barátnőm tapasztalata az utóbbi.
2009. máj. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát eléggé erős, de én azt se birom ki h bele menjen a betétbe, tehát mihelyst ki akar jönni valami én rohanok a wc-re csak nem értem miért nem engedem! Mára már nem fáj annyira mint tegnap fájt! Amúgy tnap jött meg kedden, szerintetek szombatra elmúlik? már csak, azért is mert akkor megyünk lagziba és nem akarom h majd szaladozzak nagyon gyakran a wc-re! De amúgy, akkor a melegvizes tipp az a hasamra jó?
2009. máj. 6. 08:21
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Elvileg szombatra elmúlik annyira, hogy ne kelljen wc-re rohangálnod, elég gyenge mennyiség lesz addigra. A melegvizes ötlet a hasadra, de semmiképp se ülj bele a vízbe.
2009. máj. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom h nem szabad bele ülni a vízbe, mert a fertőzés veszélye fenn áll! Remélem már szombatra pár cseppike lesz csak! És max.: naponta 3-szor kell mennem wc-re! Amúgy köszönök, mindent, mindenkinek aki adott hasznos válaszokat!
2009. máj. 6. 11:07
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Én sem szeretem a betétes megoldást, egyszerűen sosem éreztem magam biztonságban vele, ezért váltottam inkább tamponra. Első nap nekem is mindig iszonyatos fájdalmaim voltak (hidegrázás, sápadtság, levertség, verejtékezés, nem bírtam felkelni, kiegyenesedni, előfordult ájulás is), azért mondom hogy voltak mert még mindig lennének ha nem "gyógyszerezném" be magam, ahogy kezd kicsit is görcsölni a hasam. Nekem is a háziorvos írta fel az Apranax 550 mg-s változatát, ami tulajdonképpen izomlazító. A dolog szépsége, hogy az első alkalommal az agyam is belezsibbadt, kicsit tompultam, de mostmár meg se kottyan :) Sosem hatott semmi, se melegvíz, se algofelx m, se algopiryn, se a természetes görcsoldók, se semmi... De az apranaxba most nagyon beleszerettem. Nem mondom hogy teljesen fájdalommentessé teszi az életet, de lényegesen megkönnyíti a dolgot. :)
2009. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!