Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 9 napja késik a menstruációm....

9 napja késik a menstruációm. Nem vagyok terhes. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eddig mindig pontosan jött meg de most 9 napja késik a menstruációm. 3x teszteltem, mindegyiket reggeli vizeletből és mindegyik negatív lett.(az utolsó tesztet ma reggel csináltam)

A párommal minden alkalommal védekeztünk(gumival), nem lyukadt ki, nem csúszott le és semmilyen probléma nem volt vele.

Létezik, hogy ezek mellett is terhes vagyok?


Egyébként ha tudtok valami tippet adni, hogy mitől jöhetne meg, akkor azt megköszönném. Próbáltam már a forró vizes fürdőt, és a cickafarkfű teát is de egyik sem jött be. A barátnőm szerint van olyan, hogy csak úgy kimarad mindenféle ok nélkül, nem kell ez miatt rögtön orvoshoz mennem. Szerintetek?


Köszönöm a válaszokat :)


2011. nov. 7. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű a terhesség. Mondhatni kizárható.

A barátnődnek meg igaza van. Még a legrendszeresebben menstruáló, legegészségesebb nőnél is előfordulhat, hogy kimarad egy ciklus. Ha többször előfordul, akkor orvoshoz kell menni.

De mivel élsz nemi életet, azért jobb, ha elmész dokihoz UH-ra vagy terhességi vértesztre (az pontosabb, mint a vizelet). Meghozni meg nem kell semmivel, majd megjön, ha meg kell neki jönnie. Ha többször kimarad, akkor a doki úgy is ad rá vmit.

2011. nov. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz terhes, mert ezek a tesztek nem a legmegbízhatóbbak, és fals negatívat könnyen mutathatnak. Pl egy fórumon a kismamák írogatták, hogy mikor kapak terhesükre először pozitív teszteredményt, és volt olyan, aki csak 30-40 nappal a megtermékenyülés után.

Ha biztosra akarod tudni, akkor vérvizsgálat az megbízhatóbb, bár egy kb másfél hét múlva már akár uh is lehet kimutatja.


Ettől függetlenül késhet, vagy kimaradhat a menszeszed teljesen más okból is: pl stressz, idegeskedés, fogyás, hízás stb. De lehet hormonprobléma is a háttérben. Szóval ha most nem is mész orvoshoz, de ha a következő hónapban is rendetlenkedik, akkor mindenképp menj el.

2011. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 fanmuzer válasza:
Sziaasztok. Lenne egy kerdesem . Na akkor mar honapok ota egyutt elunk es meg nem vagyok terhes mia baj?
2017. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az együtt éléstől nem leszel terhes, talán az a baj :) !!
2019. jún. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!