Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szabad így elkezdeni szedni a...

Szabad így elkezdeni szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy hónapja voltam nőgyógyásznál, mert kimaradt a menstruációm ill. erősen hullik a hajam és kissé pattanásos lett a bőröm. Az orvos azt mondta ez manapság gyakori panasz fiatal nőknél és cypromix tablettát írt fel, mivel kevesebb női és kicsit több férfi hormonom van. A gyógyszer szedését csak akkor tudom elkezdeni ha megjön de sajnos azóta sem menstruáltam. Az orvos azt mondta, ha még 1-2 hónapig nem jön meg akkor elősegíti valamilyen módon, de ettől őszintén bevallom, hogy kissé tartok. Ezért arra gondoltam, hogy elkezdem szedni a gyógyszert, nem várom meg míg megjön, hogy utána beálljon rendesen a ciklusom, mert így lehet, hogy még 2 hónap múlva sem lesz semmi. Várnám a véleményeket, hogy szabad-e ilyet csinálni, vagy esetleg okozok-e ezzel valami nagyobb gondot?Előre is köszönöm...
2011. nov. 11. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Így is fel van borulva a hormon háztartásod még inkább borítani akarsz rajta???
2011. nov. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
NE! NE SZEDD BE! Én is így voltam. Holv vol, hol nem volt a mensim, mint a mesében. Magasabb folt a férfihormonszintem, hullott a hajam (egy év alatt több, mint a fele ment el). Nekem persze először meghozták a mensit, az nem olyan borzalmas, de utána elkezdtem a fogamzásgátlót. Ez volt 10 éve és azóta is nyögöm a mellékhatását, mert szőrösödik az állam. Se gyantázni, se szőkíteni nem tudom, a lézeresre meg nincs pénzem. 1-2 naponta kell odaállnom a tükör elé és csipeszelni. Marha jó érzés. Én később elmentem endokrinológushoz, aki vérvétellel bizonyította, h inzulinrezisztenciám van. Csak diétáznom (nem rémes, mindent ehetek, csak többnyire mellőznöm kell a kenyeret és cukrot) és mozognom kell és tényleg beállt a mensim. A hajam is kinőtt.
2011. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"magasabb volt"
2011. nov. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit nem értesz azon, amit mondott az orvos. Gyógyszert fogsz kapni, hogy megjőjjön, nincs mitől tartanod. Nem lehet szórakozni a hormonokkal, de ha kell, hát kell. Sokkal többet árt, ha összevissza szeded.

De van egy fogadásom, hogy bármit írunk, be fogod kapkodni a piruláidat.


Abban nem értek egyet, hogy a fog.gátló az ördögtől való dolog lenne, de abban igaza van az előzőnek, hogy ajánlatos lenne endokrinológushoz fordulnod, mert érdemben többet tudna segíteni, mint a nődoki, aki csak elnapolja a problémát. A fog.gátlótól ugyanis menstruációd nem lesz, csak egy mesterségesen fenntartott, halálpontos, 28 napos ciklus megvonásos vérzéssel. Ha abbahagyod, akkor pedig ismét felbukkan az eredeti probléma.


Másik kérdés: csinált-e ultrahangot? Ha nem, sürgősen kellene, mert a tünetek alapján PCOS gyanús vagy, és azt viszont tényleg endokrinológusra kell bízni.

2011. nov. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. A kérdést azért tettem fel, mert kétségbeesésemben dilemmáztam a dolgon, de így már meggyőztetek. Ne aggódj kedves utolsó válaszoló nem fogom bekapkodni a piruláimat, mert nem érdekem, hogy rosszat tegyek magammal...Köszönöm az ötletet, utána néztem a PCOS tüneteinek és stimmelnek a dolgok, úgyhogy biztosan felkeresek egy endokrinológust.
2011. nov. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!