Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy hete késik, tegnap...

Ha egy hete késik, tegnap előtt egy kicsit görcsöltem és ment a hasam, fáj a mellem, akkor ezek a tünetek cisztára utalnak? A cisztának milyen tünetei vannak? Van okom félni? 20vagyok

Figyelt kérdés
2008. márc. 20. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a ciszta tünetei:

A tünetek mindig a ciszták fajtájától és kialakulásától függnek, de általánosságban elmondható, hogy a ciszták nem okoznak kínkeserves tüneteket. A betegek általában a rutinvizsgálatokon vagy a más okból elrendelt ultrahangos vizsgálatokon szereznek róluk tudomást. A legfeltűnőbb tünetek, melyek önmagukban még nem biztos, hogy petefészekcisztát jeleznek:


* Menstruáció kimaradása.

* Menstruáció késése.

* Heves alhasi fájdalmak, görcsök a havi vérzés ideje alatt.

* Medencetájéki fájdalmak.

* Ha a ciszta egészen nagyra megnő, és esetleg hasüregi szerveket nyom, akkor ez a nyomás is okozhat panaszokat.

* A has feltűnően nagy előredomborodása.



Szerintem menj el orvoshoz, ő biztosat tud mondani. Egy egyszerű vizsgálatból kiderül, hogy ciszta-e vagy valami más.

2008. márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De félek elmenni,mivan ha cisztám van? A hasam csak akkor nő vagy fúvódik fel,amikor jól lakom.Jaj nem tudom mit csináljak,Orvoshoz félek elmenni.Ha csak ultrahangra megyek akkor ott megtudják mondani? És előtte a házi orvossal kell beszélnem,vagy egyből mehetek uh-ra??
2008. márc. 20. 17:47
 3/6 A kérdező kommentje:
terhesség produkálhat ilyet? mert a gyomrom is olyan furi,meg minden olyan furi mostanába....:S:S
2008. márc. 20. 17:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy félsz elmenni az orvoshoz? Erre pedig csak ő tud válaszolni. Nem fog reggelire megenni és ha halogatod csak rosszabb lesz meg kételyek között leszel, ha kiderül akkor legalább már tudod és lehet ellene tenni. Menj el dokihoz!

Persze lehetsz terhes is, vegyél tesztet és irány a doki utánna!

2008. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké. köszönöm a válaszokat:)
2008. márc. 20. 19:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges félned a dokitól. Ha cisztád van, jobb ha kiderül és kezelik. Ha terhes vagy, jobb ha bizonyosságot szerzel róla és utána dönthetsz, mit szeretnél tenni. Hidd el, a doki nem tesz beteggé!
2008. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!