Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha fájnak a melleim az baj...

Ha fájnak a melleim az baj vagy normális?

Figyelt kérdés

A belső részen a mellbimbóm mellett fáj, kívül pedig a külső része ha megnyomom...máskor is szokott fájni de nem ennyire, ez lehet azért mert este melltartóban aludtam? És az normális hogyha megnyomom akkor fáj, mármint hogy bármikor megnyomom akkor szokott fájni...

18/L


2011. nov. 14. 15:14
1 2
 1/12 bánomisén ***** válasza:
Érzel benne valami csomót? Emeld föl a karod és a másik kezeddel tapintsd végig a hónaljadat és a melledet, így le tudod ellenőrizni magadnak. Ha érzel valahol csomót, akkor caplass el nőgyógyászhoz, jobb az ilyesmit megnézetni.
2011. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hát ha menzesz előtt vagy kb 1 héttel akkor akár lehet normális, ha meg nem akkor orvos.
2011. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

tuti h azért van, mert melltartóban aludtál.. ha vmiért én is abban alszom, az "ikreim" egész nap sajognak :D

ugyanolyan, mintha mondjuk elaludtad volna a nyakad v bármi.. nyugi! :)

2011. nov. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen már én is azt gondolom, hogy azért van mert melltartóban aludtam, mert most megint megnéztem és csak ott fáj, ahol bevág a melltartó.

Akkor lehet, hogy máskor azért fáj, mert túl sokat hordok melltartót, mert reggel fél 6-tól este 10-ig mindig van rajtam.

2011. nov. 14. 15:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Jah és megnéztem ilyen körkörös mozdulatokkal a mellem és érzek benne valamit de nem egy helyen hanem végig az egészen, olyan érzés, mint amikor a porszívónak a csövén végighúzon a kezem, az igaz a zsírszövet?
2011. nov. 14. 15:41
 6/12 bánomisén ***** válasza:
A zsírszövetek mensi előtt megduzzadnak, úgyhogy lehet, hogy azt érzed. De ha már érzel valamit, mégiscsak menj el dokihoz, nézze meg ő is, biztos, ami biztos. A legjobb, ha mensi utánra jelentkezel be hozzá.
2011. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok menses előtt :S De ha baj lenne akkor már úgy is kijött volna rajtam, mert már 1-2 éve is éreztem ezeket benne...de semmi bajom nincs.

Orvoshoz félek elmenni.:/

2011. nov. 14. 16:08
 8/12 bánomisén ***** válasza:
Miért félsz? Nem esz meg :-D Te meg legalább megnyugszol. Menj csak el, elvileg évente úgyis érdemes csináltatni egy rákszűrést 18 év fölött, ahhoz meg a mellvizsgálat is hozzátartozik.
2011. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na jó mostmár kezdek aggódni, esetleg megtudnátok mondani, hogy hogy is néz ki egy ilyen vizsgálat ha rákszűrést csinálnak?
2011. nov. 14. 16:35
 10/12 bánomisén ***** válasza:

Jaj, ne legyél már ilyen :-)) Nem kötelező az a rákszűrés, ha csak a cicidet viszed el a dokihoz, az is elég, de ha érzel benne csomókat, jobb, ha ő is megnézi.


A rákszűrés az a 18 év feletti nőknek évente ajánlott szűrővizsgálat. Ilyenkor csinálnak mellvizsgálatot és a méhnyakról levesznek egy icipici mintát, amit megvizsgálnak.

Érdemes megcsináltatni évente még akkor is, ha semmi tünet nincs és semmi bajod, én is csináltatom 18 éves korom óta rendszeresen, így nyugodt lehetek, hogy minden rendben van.

Ne félj már annyira az orvostól, tényleg nem bánt :-)

2011. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!