Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Múlthéten voltam nőgyógyásznál...

Múlthéten voltam nőgyógyásznál és a cytologiai vizsgálati lapon ez áll:Egyéb malignus tumor és bevan jelölve hogy lobellenes, kontroll 6 hónap múlva. Mit jelent?

Figyelt kérdés
Sajnos az én nőgyógyászom nyugdíjba ment és aki helyette van elég szűkszavú,goromba,nemtörődöm ember!Jeleztem neki hogy nincs rendbe a menstruációm és nemmondott rá semmit,csak írt kúpot meg gyógyszert a bakteriális fertőzésemre.Egyik fülén be másikon ki!Ideadta a rákszűrési eredményt amire azt mondta hogy rendben,de ez a dolog amiről írtam engem eléggé zavar,mert a tumor az egy daganat nem?Menjek el esetleg másik orvoshoz ezzel az eredménnyel?
2011. nov. 15. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elmennék egy másik nőgyógyászhoz is a magam megnyugtatására.
2011. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát bizony én elmennék, bár amit találtam a lobellenes, az aszt jelenti, hogy a gyulladást kell megszüntetni.Én ha neked lennék keresnék másik orvost. Vidd magaddal a leletet.
2011. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Az anaplasia kifejezés a tumor szövettani besorolásával kapcsolatos. Az anaplasztikus tumorok ún. alacsonyan differenciált elváltozások (sejtes differenciáció), ami azt jelenti, hogy a daganatsejtek érésük korai stádiumában vannak, nem mutatják az adott érett hámszövettípus alaki és működésbeli jellegzetességeit. Az anaplasztikus elváltozások rendszerint malignusak, egy malignus elváltozás azonban nem minden esetben anaplasztikus.

2011. nov. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor most ezt úgy is értelmezhetem hogy kezdődő daganat?Félek mert anyukámnak volt már nőgyógyászati műtétje,rákos sejteket találtak a méhszáján.Az eredményem viszont P2,ezért nemértem.Anyukámnak P4 volt,ő sem tudott mit mondani erre!

2011. nov. 15. 19:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem ugyan az a kettő.A P2 teljesen jó.valami erős gyulladásod lehet.Menj másik orvoshoz,és ne találgassunk.
2011. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is,az lesz felkeresek egy másik orvost mert egyáltalán nemvagyok megelégedve a munkájával!
2011. nov. 15. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!