Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az édesanyám húga petefészek...

Az édesanyám húga petefészek és májrákban meghalt. Ez lehet a sok dohányzástól?

Figyelt kérdés
Rengeteget dohányzott, és én is cigizem. A cigitől lehet mondjuk petefészekrákot kapni? Vagy májrákot?
2011. nov. 16. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Közvetlen kapcsolat szerintem nincs, de nyilván nem tesz jót.
2011. nov. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A dohányzáskor erös méreg kerül a szervezetbe és akinek hajlama van rá, annál elösegiti a rákos sejtek szaporodását.

Közvetlenül azt nem lehet mondani, hogy a dohányzástól rákot kap valaki, de elgalább is növeli az esélyét.


A helyedben elgondolkodnék, hogy a cigi megéri-e a fokozott kockázatot - föként, hogy a közeli családban elöfordult ilyen betegség, és gondolom, láttad, hogy minden csak nem szép és könnyü halála volt.

2011. nov. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A dohányzás ha közvetlenül nem is de közvetve bizony hat a belső szerveinkre. Nemrég olvastam, hogy aki dohányzik annak a májrák kockázata a triplájára nő. A máj egy kiválasztó szerv és minden hatással van rá. Érdemes időnként elmenni hasi és hüvely ultrahangra.
2011. nov. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan dolog,mint a dinók kihalásának története. Van aki szerint egy baszott nagy meteor csapódott a Földnek, valaki meg hatalmas vulkáni túlműködésekről beszélnek.

Van egy ismerősöm, világ életében dohányzott, egyszerre csak azt gondolta leszokik. Le is tette...egy év múlva tüdőrákot állapítottak meg nála...holott mikor dohányzott semmi baja nem volt, makk egészséges volt.


Ismertem oylat, aki életében nem dohányzott, még füstös helyre sem járt és elvitte, ismételten a tüdőrák.


Valaki azt mondja, hogy valamiféle védelmet nyújt miután a szervezet hozzá szokott, hisz melyik baktérium vagy vírus szeretné a nikotinos kátrányos (mérgező) egyelét lakhelyéül választani...amint ez a mérgező (jelen állapotban védelmet nyújtó) hatás megszűnik a leszokás által a szervezet hamar áldozatául esik az oylan fertőzéseknek, rosszindulatú sejtosztódásoknak,amik addig messze elkerülték a "Senki földjét".


Ezzel nem azt akarom mondai, hogy marha egészséges, sőt, ha lehet senki ne szokjon rá, ne használja,de lúdbőrzik a hátam az olyan kijelentésektől, hogy a "Dohányzás halált okoz"...szerintem meg az élet okoz halált.


Ui.: 93 éves férfi 13 éves kora óta dohányzott és túlélte a gyermekeit is. Szóval döntse el mindenki miben hisz, mi a jó neki.


Üdv. Egy koca dohányos

2011. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még mindig az utolsó vagyok . Izmaela hozzászólásához még annyit fűznék, hogy igen...biztos hatással van rá. Úgyan úgy,mint a joghurt amit ép eszel azzal a tudattal,hogy milyen marha egészséges, közben tele van cukorral (szív és érrendszeri problémák) és állomány javítókkal (rákkeltő hatású)...szóval amit nem a nagyanyád termel az 150 éve családi kézben levő birtokon, amit természetes marha trágyával trágyáz és nem vegyszerezi sema talajt sem a növényeket...nah az mind túl sózott, túl cukrozott, telítetlen zsírsavban=szénhidrát=koleszterinben gazdag moslék,amit ledugnak a Magyar ember torkán. Jó kis import TESCO, LIDL,ALDI és a többiek.
2011. nov. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Van egy ismerősöm, világ életében dohányzott, egyszerre csak azt gondolta leszokik. Le is tette...egy év múlva tüdőrákot állapítottak meg nála...holott mikor dohányzott semmi baja nem volt, makk egészséges volt. "


A rák nem úgy alakul ám ki, hogy hopp, akkor egyik napról a másikra az ember rákos lesz.

A folyamatos dohányzás szépen irritálja a légutakat, a hám dysplasias lesz, aztán szépen lassan kialakul a rák. Mérget vehetsz rá, hogy az előtte x évig tartó dohányzásnak köszönheti a tüdőrákját. Attól, hogy az utolsó egy évben már nem szívott, az összes káros anyag ott maradt a tüdejében...


Egyébként a dohányzás kb. minden ráknak az esélyét megnöveli.

2011. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Úgyan úgy,mint a joghurt amit ép eszel azzal a tudattal,hogy milyen marha egészséges, közben tele van cukorral (szív és érrendszeri problémák) és állomány javítókkal (rákkeltő hatású)..."


A joghurt alatt NEM a cukrozott, izesitett joghurtot érti értelmes ember, hanem a naturt, amiben nincs semmi adalék, az egészséges, at ilyen-olyan izü viszont egyátalán nem.

2011. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van vele,de Én ha joghurtot veszek,akkor epreset emg meggyeset...nem naturt...és ahogy látom a boltban sem fogy túlságosan.
2011. nov. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha te epres meg meggyes joghurtot eszel, az magánügyed, de ezek NEM egészségesek, csak a natur
2011. nov. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős volt?
2014. szept. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!