Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz vagyok mégis fog. Gátlót...

Szűz vagyok mégis fog. Gátlót írt az orvos rendszertelen menzeszre. Mit csináljak? Beszedjem?

Figyelt kérdés
Most voltam először nődokinál, mert rendszertelen volt a menzeszem. Azt sem kérdezte a doki hogy mikor menstruáltam utoljára, mennyire rendszertelen. Felírta a Mercilon tablettát (3 hónapi adagot) és kész. Azt mondta ettől be fog állni 28 napra. Azt sem mondta hogy ha elfogy mit csináljak. Eleve vérvétel nélkül nem is szabadna hormont felírni, nem? Ráadásul úgy hogy szűz vagyok...Menjek másik orvoshoz?
2011. nov. 18. 17:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen!
2011. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Megvizsgált mondjuk, megtapogatott, azt mondta rendben van minden. De pl ha cisztám lenne azt ki tudja tapogatni? Nem kellett volna ultrahang? Rákszűrést csinált volna, ebből a szempontból rendes volt, de ugye szűznek nem tud azt mondta. (Gondolom HPV-re gondolt). Nem akarok hormon tartalmú szert bevenni, meg ha jól tudom ez csak ilyen "ál"menzesz lenne. Vagy nem?
2011. nov. 18. 17:15
 3/24 anonim válasza:
Persze, szoktak ilyet csinálni. Nekem is a menstruácium beállítására lett felírva a fog.gátló, aztán jó volt, hogy szedem, mert összejöttem egy fiúval. Nekem sem vettek vért. Ha elfogy újra ki kell íratni.
2011. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Vérvétellel a trombózis-hajlamot szokták kizárni, mert ha van, akkor nem szabad szedni a fogamzásgátlót.

Igazából rajtad áll, beszeded-e: a fogamzásgátló segíthet, ha eddig görcsös volt a menzeszed, ill. egyéb problémák (pl. pattanások) esetén is "használ". És tervezhetőbb lesz az életed...

De én a helyedben - ha más bajod nincs, csak rendszertelen és ez nem zavar - nem szedném. Helyette esetleg próbáld ki a cickafark teát naponta egy nagy bögrével (ez is hormont tartalmaz, csak növényit) - nekem rendbe rakta a ciklusomat.

2011. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem menj el másik orvoshoz is.

A hormonális szerek szedése, sajnos finoman szólva "nem túl barátságosak" hiszen felborítja a hormonháztartásodat.

Sok, ma még nem igazán felderített következményekkel járhat, csak akkor szedd, ha nagyon, de nagyon muszáj!

2011. nov. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Menj másik orvoshoz! Egy lelkiismeretes orvos elküld vérvételre mielőtt felírná a gyógyszert! Milyen dolog az, hogy meg se kérdezik milyen rendszertelen a menstruációd, meg hogy mikor volt utoljára?! Ez teljesen alap dolog lenne egy normális nőgyógyásznál!
2011. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Én is nagyon meggondolnám!

Ahogy abbahagyod a szedését, rögtön visszaáll az eredeti "állapot".

A hormonális állapotod "piszkálgatása" nem tudni mivel járhat, akár majd a későbbi életedben is.

2011. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen keress másik orvost!

Hány éves vagy és milyen orvosnál voltál? Tini nőgyógyászat, vagy SzTk nőgyógyászat? Esetleg magán?

2011. nov. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Első körben kipróbálom a teát (köszi a tippet) aztán meglátom mi lesz. Mennyi idő alatt hozta rendbe a tea?


Egyébként más panaszom nincs olyan nagyon, néha mondjuk szoktam vérezni egy kicsit (de az peteéréskor van) ezt mondtam a dokinak, de azt mondta ez a rendszertelenséggel kapcsolatos....Görcsölni nem szoktam, a pattanásosságot meg 3-4 napig kibírom egy hónapban. Amúgy már 21 éves vagyok (igen tudom fura hogy még szűz vagyok) de kérdeztem a dokit hogy más megoldás nincs-e. Azt mondta: "Ennyi idős korban már ezzel a kis hormonnal semmi kárt nem tehetünk". Hát mondom oké, nem akartam ellenkezni. De alapból ha szexelnék, akkor is elgondolkodnék rajta hogy szedjek-e fog.gátlót, és hogy milyet. Pl felhívtam a nővérem hogy mit írtak, és ő 13 kg-t hízott tőle...

2011. nov. 18. 17:38
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az az egyik gond,hogyha abbahagyod a szedését ugyanúgy visszaáll a menzeszed a rendszertelenségre,vagy lehet,hogy még rosszabb lesz.Ez csak el fedi a problémát,de nem oldja meg.

Másrészről,én nemn akarok ellenkampányt csinálni,én is szedtem de annyi hülye problémám lett tőle,hogy bár el se kezdtem volna.Persze nem mindenki jár igy,de mondjuk ismerőseim között is viszonylag sok példát tudnék sorolni. Az biztos,hogy a saját hormonháztartását nem egészséges felboritani az embernek.

2011. nov. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!