Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért késik? Lehet valami...

Miért késik? Lehet valami köze a szexhez?

Figyelt kérdés
Már egy éve megvan a menstruációm, de még nem állt be teljesen. De mostanában általában 22-24. napon szokott megjönni, de voltak előtte furcsa dolgok.. amikor pl. 18. napon jött meg egy napra. meg a 31. napon jött meg 7 napra. Most viszont abban a helyzetben vagyok, hogy 24. napnál tartok és még semmi... bár a görcsöket már érzem de még nem jött meg... utánaolvastam és a menstruációk között 35. nap is eltelhet akár. A barátommal már élünk szexuális életet, de minden egyes alkalomnál védekezünk, és utána rendszeresen megnézzük a gumit, hogy kilyukadt-e. Esetleg lehet valami köze a szexnek is a késéhez? ( nem rég kedztem szexuális életet, kb. 3 hónapja)
2011. nov. 22. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá.
2011. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16
2011. nov. 22. 14:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs köze hozzá. Ha csak 1 éve menstruálsz, az ingadozás még normálisnak tekinthető, de mivel élsz nemi életet, hamarosan úgyis aktuális lesz felkeresni a nőgyógyászt, rákszűrés céljából, ott megkérdezheted.

Ha a ciklus nem áll be további 1-2 éven belül, akkor viszontkezelést kivizsgálást és kezelést igényel.

Igaz, hogy a ciklus normálisnak tekinthető (ha nincs szervi baj) kb. 21-35 nap között, de ezt nem úgy kell érteni, hogy egyszer 21, aztán 35, aztán 24, aztán 28, hanem úgy, hogy MINDIG 31, vagy MINDIG 35, nem összevissza.

2011. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat.:)
2011. nov. 22. 14:50
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért pár nap ingadozás lehet.

Viszont arra figyelj oda kérdező, hogy védekezés mellett is teherbe lehet esni.

Az óvszeren előfordulnak néha (kb 2%) olyan mikroszakadások, amik nem észlelhetők szabad szemmel, de az a spermiumnak elég.

Úgyhogy ha terhességi tüneteket észlesz, mindenképpen csinálj tesztet, ne intézd el annyival, hogy áh, nem lehetsz terhes, mert védekeztetek. A védekezés nagyban csökkenti a terhesség esélyét, de teljesen nem tudja megszüntetni (semmilyen védekezési forma sem). Szóval erre figyelj majd oda, mert rosszabb minél később derül ki ha megtörtént.

2011. nov. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm szépen a válaszod.
2011. nov. 22. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!