Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az anorexia segít?

Az anorexia segít?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és az a problémám, h egy hónapban több mint két hétig megvan.12 éves koromban jött meg először.Akkor egész jól jött meg fél évig, majd a másik felében teljesen kimaradt.Utána egy évet kb. megállás nélkül végig menstruáltam max. két hét kimaradással.Na de lényeg a lényeg, most 15 éves koromra jött az h 2hétig megvan 2 hétig nincs.Mivel szűz vagyok(tudom h ez nem lehet teljesen kizáró ok)nem tudok tampont használni.Hiába van egészen pici is.Azt hallottam , h az anorexiától elmúlhat.Végleges elkeseredésemben erre is gondoltam.Voltam orvosnál, persze semmi értelmeset nem tudott mondani egyetlen ötlete az volt,h ha majd fogamzásgátlót szedek az megfékezi.De nekem eszem ágában sincs azt használni.Az ember akkorára fúvódik mint egy bálna, és csodálatos májfoltokat szerez tőle különféle helyekre.Tehát van valakinek erre megoldása?
2011. nov. 25. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

az anorexia egy mentális betegség...tönkremegy a csontrendszerük, életre meddővé válhatnak, sőt a szívük is beadhatja a kulcsot...+ fakó, ráncos bőr, kihulló haj és fogak, töredező körmök


menj el egy normális gyermeknőgyógyászhoz, az tudja kezelni a problémád...kérd, hogy hormonvizsgálatot is végezzenek


a májfoltok ill a hízás meg egyénfüggő, nem mindenkinél jelentkezik, aki fogamzásgátlót szed, sőt, nagyobb az esélyed arra, hogy szebb lesz a bőröd, hajad tőle, és van, aki még fogy is a tablettától, de az emberek többségen semmilyen mellékhatás nem jelentkezik, bármennyire is a rémhírek terjednek

2011. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Az első hozzászóló jól mondta. Egy gyermeknőgyógyászhoz kellene menned. Ez leginkább hormonális probléma lehet...

Az anorexia segít. pff ez hülyeség. Persze, lehet, hogy nem fog megjönni, de ha úgy fogsz élni, mint egy anorexiás, akkor az is előfordulhat, hogy nem lehet gyereked. Én nem anorexiás voltam, túlsúlyos voltam és elkezdtem erősen koplalni és valóban, nem jött meg a havim, viszont ha tovább folytattam volna azt az életmódot, nem biztos, hogy most egészséges lennék.


A fogamzásgátló meg nem mindig okoz másfoltokat, elhízást. Én amikor elkezdtem szedni, akkor eltűntek a pattanásaim és észrevettem, hogy egyre ritkábban kell szőrtelenítenem. Vagyis a tabi megoldotta a kamaszkorom rossz problémáit.

Az egyik barátnőm fogyott 5 kilót, habár nem is kellett volna neki fogynia az 56 kgjából... Mindenkinél mások a mellékhatások. Eleinte figyeltem, hogy hízok e tőle, figyeltem, hogy történnek e rossz változások, szerencsére nem. Pedig én is rettegtem tőle.

2011. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
pont h szebb lesz töle a böröd :) az új gyógyszerektöl manapsàg màr nem hízik meg senki.
2011. nov. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
na már itt is egy tamponmániás:@@@@
2011. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez miért tamponmánia?ink te vagy az ha az egész kérdésből ezt sikerült értelmezned...:/
2011. nov. 25. 19:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy jutott ilyen eszedbe? Az anorexia egy súlyos betegség. Sokan bele is halnak!
2011. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Tény, ha a testtömegindexed 18,5 alá csökken, elmúlik a mestruációd. (tapasztalat) elég ha csak 1%-al ami még nem számít anorexiának(az én esetemben legalábbis egyáltalán nem számított, hisz teljesen egészségesnek néztem ki), akkor tény, hogy elmúlik. Viszont! Megnő a tesztoszteron szinted, vagyis a férfi nemi hormonjaid! Elkezdesz durvábban szőrösödni, mélyülni fog a hangod, stb... gondolom nem kell részleteznem. És ne akard tudni milyen az, mikor elkezd pelyhedzeni az állad! Én átéltem, és borzalmas! Úgyhogy inkább örülj, mintsem, hogy meddővé tedd magad!
2011. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!