Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy álltok hozzá az első...

Hogy álltok hozzá az első tampon felhelyezéséhez?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy 4 éve menstruálok és még egyszer sem sikerült felhelyeznem.(és még szűz is vagyok) Nekem nem sikerült felhelyeznem nekem nagyon fáj.
2009. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szűz voltam, nem tettem fel.Az elsőhöz lazítani kell, alaposan kezet mosni, majd a kibontott tampont a végénél megtámasztod a mutatóujjaddal,és amíg csak tudod,told fel.Legkönnyebb guggolva csinálni.Lélegezz közben mélyeket, attól ellazul a hüvely izomzata.Ha nem sikerül, később próbáld újra.Ha feltetted, nem érezheted, hogy ott van-akkor nem jó.
2009. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Én még szűz vagyok,de tampont használok 3 éve. Legkönnyebbnek találom felhelyezni ha "pucsítok" és csak nyugodtan próbáld meg! Ha fáj próbáld más irányba tolni. Sok sikert!
2009. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szűz voltam, nekem sem sikerült feltenni, még a minit sem. :(

Viszont utána már sokkal könnyebb, kis gyakorlat és belejössz. Fontos, hogy ne legyen hideg a fürdőszoba (nekem akkor valamiért szűkebb a hüvelyem, nehezebben megy fel, és a hideg ujjak sem kellemesek). Alaposan moss kezet, nyisd ki a tampont, rántsd meg a zsinórt (nem kell túl erősen), az egyik lábad tedd fel wc-re, vagy a kád szélére, az ujjadat tedd a tampon végén lévő kis mélyedésbe és ferdén toldd fel. Ha pici ellenállásba ütközöl, változtass az irányon. Akkor van jó helyen, ha nem érzed. Lehet, hogy elsőre nem fog sikerülni, akkor várj egy fél órát és próbáld újra. Ajánlatos minivel kezdeni, aztán ha belejöttél, jöhetnek a nagyobbak is.

Sok szerencsét!

2009. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi =)
2009. máj. 14. 16:54
 6/16 anonim ***** válasza:
én is szűzen kezdtem el tampont használni. Elöször nem akartam, idegenkedtem a gondolattól, de aztán megjött egy alkalommal és csak tampon volt otthon, tehát nem volt más választásom. Szerencsére csak az első pár perc volt kellemetlen. Azóta szinte csak tampont használok, sokkal kényelmesebb, higénikusabb is:)
2009. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Sokat készültem rá, állandóan nyugtatgattam magam, hogy sikerülni fog. Először normál méretűvel próbáltam, azzal nem sikerült. Utána minivel próbálkoztam. Azzal sikerült. Előtte pár héttel, mielőtt megjött volna, az ujjamat dugtam be, hogy elsőre sikerüljön felhelyezni a tampont:)
2009. máj. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én is sokat észülök rá.úgyértem hogy magyarázatokat olvasgatok meg anya is magyarázza de valahogy az a rész ott olyan érzékeny, alig merek hozzányúlni xD
2009. máj. 14. 21:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félsz, még nem neked való..szerintem. Várd meg amíg nem parázol, hiszem ilyesmire nem kell készülgetni:S
2009. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szia, nekem az első tampon használattal voltak gondjaim leginkább az hogy nem tudtam magam elengedni eléggé és ez által nem is sikerült felrakni ez akkor volt mikor még szüz voltam, utána már jobban sikerült. sok sikert
2009. máj. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!