Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm nagyon rendszer...

A menstruációm nagyon rendszertelen miért van ez?

Figyelt kérdés
14 éves kromban jött meg először.Azóta sokszor volt olyan hogy minden második hónapban jött meg.Volt olyan is hogy 3 hónap kimaradás volt.Kiszámíthatatlan hogy mikor van.Most is 12 napig tartott.Pedig 7 napnál tovább sosem szokott tartani.Mitőll van ez?
2008. márc. 25. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát,én a helyedben elmennék nőgyógyászhoz, elég sokmindentől lehet.Azt nem irtad hogy hány éves vagy? Mert ha csak 15 körül,akkor lehet hogy még nem állt be a rendes ciklusra a menses. Ez nem baj.De ha idősebb vagy,akkor valami hormonális probléma is lehet vagy a stressztől is lehet,szóval látatlanban nem tudom.Kérdezd meg a dokit!
2008. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nagyon sok lanynal ez normális.

nekem is igy volt amíg el kezdtem szedni a fogamzásgálót. kb 8 évig szedtem és mikor abba hagytam 1 évig nem jött meg a doki azt mondta hormon probléma. de ne aggodjak majd meg jön, meg is jött természetes úton.

2008. márc. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 21 leszek.Nekem 16 éves koromban jött meg,és ugy mint neked, minden második hónapban volt csak. És még mai napig van hogy késik.Igaz már kezd beállni.De van hogy kimarad egy egész hónap.Azt nem irtad hogy hány éves vagy.ha még fiatal,akkor nyugi,Ez természetes,mert akkor még nem állt be.De ha már kamaszkoron túl vagy akkor nem ártana egy vizsgálat:)
2008. márc. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
17 vagyok
2008. márc. 26. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 31 vok,de még mindég rendszertelen,Egyszer volt egy nagyon erős vérzéses szakasz az életemben,elmentem a dokihoz, és azt mondta hogy teljesen normális vérzéses ciklus,na akkor hol lehet a gond?

Van mikor csak minden második hónapban jön meg,sőt volt már olyan is hogy egész nyáron mentes voltam a havitól.

Egyébként sztem hormonális lehet a gond,nekem 13 éves koromban jött meg először,azóta sose volt rendszeres,csak akkor mikor fogamzásgátlót szedtem.

2008. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hormonális gondod lehet. Én azért csak keresnék dokit.
2008. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 13 éves koromtól menstruálok, és 19/20 volt, mire beállt 29/31 naposra a ciklus, előtt 20-40 naponta jött meg és 5-10 napig tartott.

Ehhoz hozzátartozik, hogy elég sovány vagyok, és akkor állt jól be, amikor jártam dolgozni is, és minden nap ugyanabban az időben ettem elég sokat.

Ma is van, hogy ha idegeskedek (pl.: szakítás közepedte) 26 napra jön meg.

Szóval az életmódodtól is függ

2008. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!