Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van ez szerintetek?

Miért van ez szerintetek?

Figyelt kérdés
Holnap megyek nőgyógyászhoz, de hátha volt már vkinek ilyen, elkezdtem szedni a tri regolt, azóta alhasi fájdalmam van, múlt hónapban azt mondta rá az orvos petefészek gyulladás, volt 7napos szünet el is múlt, de lehet h az antibiotikumtól, aztán szedtem a 2.levelet újra elkezdett fájni azóta is fáj, már 1hete abbahagytam végleg de jobban fáj
2011. dec. 5. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
előtte sosem volt ilyen problémám már megbántam h felirattam....
2011. dec. 5. 10:53
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is tri-regolt szedek és semmi bajom nem volt még vele.

Ha az orvos felfázást állapított meg, akkor valószínűleg ez lehet az ok, nem pedig a fogamzásgátló. Mindenesetre beszéld meg vele személyesen.

És ha antibiotikumot szedtél, akkor kérdezz arra is rá, hogy megfelelően adott-e védettséget a fog.gátló, mivel az antibiotikumok(és még sok más gyógyszer) gyengítik a hatását!

2011. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, de lehet a gyógyszer hozza elő ezt nekem, mert eddig sosem volt, és most megint petefészekgyulladás, hát érdekes, na majd holnap orvos megmonja!
2011. dec. 5. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem a fogamzásgátló okozza a fertőzést hanem:


1. A hüvely alapvetően savas kémhatását a sperma lúgos irányba tolja, ami miatt fogékonyabb vagy a fertőzésre (óvszer használat esetén a sperma nem kerül a hüvelybe)ezért jelentkezhet a fogamzásgátló szedésének megkezdésekor a fertőzés, de nem a gyógyszertől, hanem a spermától!

2. Nagyobb az esélye a mechanikai sérüléseknek a hüvelyben illetve a húgycsőnél, ami miatt szintén fogékonyabb lehetsz a fertőzésekre.

3.Ha nem óvszerrel védekezel és a partneredet sem kezelik ki megfelelően, akkor visszafertőzhet és azért jöhettek elő ismét a tünetek (ha gombás fertőzésről van szó)


Ezek persze csak elméletek, mindenképpen jobb, ha szakembert keresel fel.

2011. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szia! Óvszerrel védekezünk, ugyanis nem mertem még az nélkül csinálni gyógyszer mellett sem, úgyhogy nem értem
2011. dec. 5. 14:36
 6/10 A kérdező kommentje:
úristen, szoktuk úgy is csinálni hogy nincs rajta óvszer,persze kiveszi időben, de igyis visszajöhet a fertőzés?
2011. dec. 5. 14:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, így már visszafertőzhet. Nem kell neki végig benned lennie.
2011. dec. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na szép, gratulálok akkor magamnak, holnap elmegyek a nőgyógyászhoz...
2011. dec. 5. 14:46
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen említsd meg neki, hogy újra visszajöttek a tünetek. Ez csak az én teóriám de ő gyanítom többet fog tudni.
2011. dec. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze, hisz azért megyek. gondolom megint antibiotikumot kell szednem:S
2011. dec. 5. 15:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!