Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tejsavas irrigálás/kúp helyett...

Tejsavas irrigálás/kúp helyett jó az is, ha natúr élőflórás joghurttal körbekenem a hüvelyem?

Figyelt kérdés
Krónikus hüvelygombás vagyok és tudom, hogy ahhoz hogy letudjam győzni szükség van arra is, hogy a hüvelyflórám rendbe legyen téve. Most gyógyszert szedek és hüvelyflóra visszaállító kúpokat is használtam, de elővigyázatosságból szeretném hogyha a visszafertőzés elkerülése érdekében tehetnék még egy-két dolgot. Ezért gondoltam arra, hogy néha - havi egyszer,kétszer - jó lenne hogyha tejsavas kúpokat használnék, de az nagyon drága. Aztán olvastam arról, hogy a natúr joghurt is nagyon hatásos tud lenni. Mit gondoltok? Ha néha a hüvelyemet körbekenem natúr joghurttal az segíteni fog, hogy a hüvelyemben a jó bacik kellő mennyiségben megtalálhatóak legyenek? (valamint probiotikumokat - Lacto Protect - is szedek e mellé még)
2011. dec. 6. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

eleve abba kéne hagyni az irrigálást, a joghurttól (annak ellenére, hogy sokan azt fogják állítani, hogy jót tesz) max masszív gyulladást kapsz


milyen gyógyszert szedsz? milyen kúpot? nőgyógyász írta fel? kenettenyésztés volt? milyen gyakran térnek vissza a tüneteid? szexuális partneredet kezelik?

2011. dec. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Régen használták a joghurtos hüvelyflóra visszaállítást, én biztos nem alkalmaznám, mellé sokkal elavultabb ahhoz képest amiket fel tudnak írni.

Ha pedig állandóan visszítér a gombás fertőzésed az lehet fogamzásgátlótól is, de akár Candidád is lehet.

Szerintem ne.

2011. dec. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már az irrigálás is b.romság - kb. két perc után úgyis elkezd visszaállni a hüvelyváladék -, a joghurt meg pláne.
2011. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Régen még volt tejsavbaktérium a joghurtban. De gondolj bele, ezek a joghurtok több hétig elállnak, mert pasztőrözöttek és csírátlanítottak, állítólagos élőflóra ide vagy oda.

Ha egészséges vagy, semmit nem kell használni. Ha beteg vagy, akkor meg fordulj orvoshoz.

2011. dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

miután kikezelted magad, ne körbekendd, hanem egy tiszta edénybe tegyél egy doboz natúr joghurtot, keverd el meleg vízzel, hogy folyékony legyen és ezzel irrigálj. hetente 1-2szer és menzesz után.

grapefruitmagcseppet is ajánlom, hogy erősödjön az immunrendszered (napi egy pohár vízben 20 csepp).

2011. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!