Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 12-14 éves lányok, ti borotvál...

12-14 éves lányok, ti borotváljátok a hónaljatokat/bikinivonalat?

Figyelt kérdés
Én a hónaljammal ilyenkor nem nagyon foglalkozok, télen úgysem látja senki. Nyáron is csak olyankor, ha strandra megyek. Lent meg csak rövidre vágom és kész.
2011. dec. 7. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Tudod,sokan azt hiszik,hogy ez a borotválkozás csak egy nagy mai divat,mert mlyen szép és kívánatos meg satöbbi...már az ókori afrikai és ázsiai népeknél is szokás volt a szeméremtestek teljes csupaszítása. Miért ?! Higiéniai okokból,mint ma is. Szóval,azért mert nem láltják,lehet,hogy érzik és nem mondják....izadáskor megannyi millió baktérium van ott és abban a nedves, meleg környezetben el sem tudod képzelni mi van.... Szóval nem csak szép és kívánatos egy csupasz punci,hanem egészséges és illatosabb a bundás rokonainál és vonatkozik ez hónalj rokonjára is !

Én mindíg borotválom a hónaljam,a zacsit és a rudi környékét is,mindíg karban vannak tartva...Ja,igen,férfi vagyok és 35 éves. Szia!

2011. dec. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első v. te nagy hülyeséget írtál ám..

A szőr pont azért nő oda, hogy a bacik ne okozzanak fertőzéseket. Ha lecsupaszítod magad, annál nagyobb esélyed van egy jó kis fertőzést összeszedni. Nem kell csupaszra vágni, csak igazítani kell, hogy ne legyen bozontos. A hónaljat azt le lehet teljesen borotválni.

2011. dec. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de nemrég voltam nőgyógyásznál és ő kifejezetten ellenezte a puncim teljes borotválását. A bikinivonal még csak-csak, de az ott lévő szőr pont, hogy védi a hüvelyt a fertőzésektől, nagy melegben hűsíti a bőrt, így sokkal egészségesebb. Arról nem is beszélve, hogy a sok borotválástól szemölcsök alakulhatnak ki. A doki mondta, hogy volt olyan 20 éves! páciense akinek a puncijáról 200! szemölcsöt távolított el. Szóval divat, vagy nem én inkább csak rövidre vágom:)
2011. dec. 7. 08:52
 4/16 anonim ***** válasza:
A nőgyógyászok szerint meg pont az szőr védi a puncit azért, mert nem engedi rátapadni a bugyit, és a szőrök között tud szellőzni. Kedves Kérdező! Írtad, hogy a hónaljad úgysem látja senki. A puncidat látja?
2011. dec. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. dec. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Takács Jánosné ***** válasza:
46%
A hónalj szőrzetnek is fontos szerepe van még pedig a baktériumok nem tudnak el szaporodni mert a levegő így tud mozogni a szőr között segíti sz izzadást vagyis a hő leadást segít az emlő daganatos betegségek kialakulásának meg akadályozásában.üdv
2011. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A kettővel ezelőttinek: Nem, a puncimat sem látja senki, legalábbis alap helyzetben. De míg a hónalj borotválása legfeljebb esztétika, addig ott lent a szőr betegségek megelőzése, fertőzések kivédésére szolgál. Persze minden lány jól akar kinézni, természetesen én is. Ne képzeld, hogy dzsungel van a hónom alatt, vagy a bugyimban.
2011. dec. 7. 09:38
 8/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2011. dec. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És te?:)
2011. dec. 7. 10:16
 10/16 anonim ***** válasza:
Szia! Én kérdeztem hány éves vagy. Maradjuk annyiban, hogy én 30-on túl vagyok. Te 18-nál több vagy?
2011. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!