Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hol csináltatta a szemfenék...

Ki hol csináltatta a szemfenék vizsgálatát szülés előtt (konkrét orvos)? Esetleg volt-e olyan akinek nem kellett pupilla tágítás, vagy olyan akinek nem javasolták a hüvelyi szülést?

Figyelt kérdés

2011. dec. 8. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Én itt voltam,dr Tapasztó Beátánál:

[link]


Nagyon kedvesek voltak,a Doktornő is alapos volt,minden kérdésre válaszolt:)

Annyit "kért",hogy,"kinyomásnál" hunjam le a szememet.Így is tettem,semmi probléma nem volt.

Bátran ajánlom őket!

2011. dec. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kitolási szakaszban mindenkinek be kell csukni a szemét. :) Miért kell amúgy ilyen vizsgálatra menned? Engem nem küldtek, szemüvege van, de nem erős a dioptria.
2011. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem elég erős a dioptria (-6,5 és -7 kontaktlencse, szemüveg 1,5 dioptriával erősebb). Pár éve még mindenki császárt mondott, de most más az álláspont, ezért javasolták a szemfenék vizsgálatot, de ez a pupillatágító dolog nem nagyon tetszik és tanácstalan vagyok, hogy hol csináltassam meg, de az még jobb lenne ha meg lehetne úszni... Köszönöm a válaszaitokat.
2011. dec. 9. 13:41
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Egyszer-terhességtől függetlenül - az Uzsoki utcai kórházban voltam szemfenék vizsgálaton. Nem tudom, a pupillatágítással mi a problémád, egyáltalán nem vészes. Kapsz egy szemcseppet, várni kell kb fél órát, ennyi. Kicsit kellemetlen, hogy addig, míg a szemcseppnek tart a hatása, minden fény zavaró, de egy jó napszemüveggel azért nem vészes. Szóval szerintem ettől nem kell idegenkedned. És inkább csinálják meg ezt a vizsgálatot, mint hogy gond legyen a szemeddel a szülés után.
2011. dec. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak annyi, hogy sokan mondják, hogy utána napokig nem látnak élesen és terhesen van az embernek épp elég, nem hiányzik egy ilyen plusz kellemetlenség, de persze meg akarom csináltatni mindenképpen, de hallottam már olyat is h nem volt szükség pupillatágításra, úgy is meg tudták nézni a szemfeneket...
2011. dec. 9. 15:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia,

első vagyok.

Elfelejtettem írni,hogy a Kútvölgyiben,Tapasztó doktornő tágítás nélkül nézte nekem a szemfeneket.

2011. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szupi. Már be is jelentkeztem a doktornőhöz. Köszönöm szépen.
2011. dec. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!