Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagytam a fogamzásgátló...

Abbahagytam a fogamzásgátló szedését, jövő május környékén szeretnénk ha lenne egy gyerekünk. Kell előtte valamilyen vizsgálatokat elvégezni?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátló abbahagyása után hogy alakul a menzesz, hogy jön meg?
2011. dec. 8. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor rögtön, vagy pár hónap alatt helyreáll a ciklusod.

Ha nem jön meg 3 hónapig, akkor orvoshoz kell fordulni.

Ha megjön és nincs problémád, akkor nem kell előtt kivizsgálás. Akkor kell, ha egy évig nem jön a baba.

2011. dec. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én egy hónap múlva akarom abbahagyni, ugyanezért.

Egyszer már abbahagytam egy tabit 10 éve, akkor nekem 1 hónap kimaradt, kb. 60 napra jött meg, utána rendszeresen.

De ez változó.

Én úgy tudom, hogy teherbe esés esetén érdemes általános vizsgálatokat végeztetni, nincs-e valamilyen kezelendő fertőzés (csak esetleg nincs tünet), mert ugye terhesség alatt ez nem olyan jó. Ez egy sima kenetvétel + érdemes egy rákszűrést csináltatni, szóval a szokásos. És már a tabi abbahagyásakor el kell kezdeni terhesvitamint szedni (nődoki mondta nekem).

Másra nincs szükség.

Ha van örökletes betegség vagy fogyatékosság a családban, érdemes elmenni egy genetikai tanácsadásra, bár szerintem sokmindent nem tudnak, max. százalékokat tippelgetni.

2011. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én kb 8 éve folyamatosan fogamzásgátlót szedtem, egyszer sem hagytam abba pedig javasolták h néha nem árt szüneteltetni.
2011. dec. 8. 21:18
 4/6 A kérdező kommentje:
a torch vizsgálatról hallottam h azt érdemes előtte elvégezni. Valaki már esett ilyenen át?
2011. dec. 8. 21:21
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Minekünk 6 hónapot kellett várni a babavállalással, mert az előző 23 hetesen meghalt. Ez idő alatt én voltam fogászaton (terhesség alatt nem tömnek, csak ellenőrzés van), vérvételen(ezt a háziorvostól könyörögtem ki, hogy helyreállt-e a szervezetem, voltam nőgyógyásznál aki 2 hónappal előtte magzatvédő vitamint ajánlott szedni, ha még nem voltál a tervezett teherbeesés előtt(szerintem elég 2 hónap)rákszűrést csináltatni. Jó ha tudod van-e bacid. Nekem kupot kellett használni, meg hetente 1x tejsavat. Nem árt előtte elvégezni, bár nem fontos a tüdőszűrés (sugárzás miatt babával nem lehet). És igen a PÁROD IS MENJEN EL VIZSGÁLATRA. Az enyém urulogusnál volt. Volt valamilyen kisebb fertőzése, de két hét alatt kikezelték. Ha már mindketten egészségesnek néztek ki fogjatok bele a babába. Ne ess kétségbe, ha azonnal nem jön össze!!! Drukkolok nagyon. Ha akarsz írhatsz privátba szivesen válaszolok.

Edit most 10 hetes kismama

2011. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ja igen (9.50-es vagyok) elfelejtettem írni: a menszesz azért kell, hogy beálljon, hogy nagyjából ki lehessen számolni mikor tudjátok összehozni.(Ajánlom a ciklus.hu oldalt.)

Meg azért is kell várni annyi időt mint te írtad, hogy a szervezetedből kiürüljenek a bevitt hormonok. Ez fontos!

2011. dec. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!