Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Nektek voltak hasonló...

Lányok! Nektek voltak hasonló "tüneteitek" amikor elkezdtetek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, tavaly szeptemberben kezdtem a fogamzásgátló szedését. Először nem tapasztaltam semmi szokatlant, igazából azóta sem történt semmi különös. A testsúlyom változatlan, 165 cm-hez 47-48 kiló vagyok, ez időszakonként változik (nyár-tél, vizsgadrukk, családi "étkezések"), de semmi komolyabb. Igazából amit nem tudok, az az, hogy ebben az időszakban nőtt meg jelentősebben a mellem. Azelőtt egy sebtapasz méretű volt, talán a melltartó volt az, ami a nagyságát adta (idézőjelben). Bár már annyira rég volt, hogy nem is emlékszek rá pontosan, de a képeim alapján (és attól is hogy értem a változást, futás, mindennapok) változtam. Most sem nagy, éppen akkora, hogy ha már komolyabb mozgásra kerül a sor (futás, extrémebb körülmények között kerékpározás), muszáj a melltartó, zavaróbb ha nincs. Talán úgy lehetne jellemezni, hogy míg korábban a párom keze szépen "befedte", mára már picit "túlnőtt" rajta, szépen körbefogja, és a "mell" forma is látszik, hogy azért az ott van.


Szerintetek a tabletta az oka a változásnak, vagy inkább a saját hormonjaim, az, hogy én éppen ekkor estem át nőiességem komolyabb változásán?


2011. dec. 17. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a tabletta miatt van.
2011. dec. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is megnőtt a mellem B-ből C-re. Pár felsőtől el is búcsúzhattam ez miatt :D
2011. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tabletta miatt van vszínűleg. De arra azért készülj fel lelkileg, hogy ha abbahagyod, akkor visszamegy az eredeti méretére.
2011. dec. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem jelentene számomra nagyobb, de kisebb gondot sem, hogy ha abbahagynám a gyógyszert és visszamenne a cicim az eredeti állapotára. Mindkettőnek megvan/volt a maga előnye-hátránya. Mint mondtam, nem kifejezetten látványos a különbség, talán most egy picit nőiesebb.


Köszönöm a segítségeket!

2011. dec. 18. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!