Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyakori vizelési inger. Mit...

Gyakori vizelési inger. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és már kb 1 éve van ilyen "bajom". Orvosnál voltam (de ma is megyek), de ő csak vitaminokat írt fel -.- . Itthon nem kell pisilni..de amint kimegyek az utcára, szinte azonnal. Valószínű, hogy idegi alapon lehet, mert pl ha valakivel megyek, és beszélgetünk stb. akkor nem kell, el is felejtem. Pl múltkor viszont volt egy eset, amitől megijedtem..felszálltam a buszra (előtte otthon pisiltem), és amikor leszálltam (kb fél óra múlva), akkor lépni nem tudtam, mert azt hittem bepisilek. Nehezen eljutottam egy bevásárlóközpontba és ott tudtam könnyíteni. Ez már nagyon aggaszt. Igaz ma is megyek dokihoz (máshoz), de gondolom az is valamilyen vitamint fog felírni. Mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 20. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem neurológushoz menj, mert lehet, hogy tényleg idegi alapon van.
2011. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet a gyakori vizelési ingernek, de nálad vszínű lelki, idegi okai vannak.

Én gyerekkorom óta küzdök nagyon sűrű vizelési ingerrel. Éjszaka nem kelek fel soha, de egy nap vagy 20-szor megyek wc-re a normális 8 helyett.

Voltam urológusnál, azt mondta lehet húgyúti fertőzés, hüvelyi fertőzés, fejlődési rendellenesség, de nagy vszínűséggel lelki oka van.

2011. dec. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően én is azt gondolom, hogy pszichés probléma, de érdemes végig gondolni a táplálkozásodat, folyadékfogyasztást is.

Ha pl. teljesen só mentesen étkezel, akkor könnyen előfordul, hogy nincs ami megkösse a vizet, így azonnal átfolyik rajtad, ha iszol valamit.

Emellett fontos azt is tudni, hogy milyen folyadékoknak van vizelethajtó hatásuk (tea, kávé pl) Ha ilyet iszol, ne csodálkozz, hogy hamar üríteni kell.


Mindemellett... ha hideg van kint, akkor is általános, hogy rögtön pisilni kell tőle, ugyanígy a buszon rázkódástól is....

De ha ugyanúgy táplálkozol, ugyanolyan dolgokat iszol mindig, és amikor nem egyedül vagy, akkor nem kell pisilni, akkor valószínű, hogy pszichés alapja van a problémának....

2011. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Látom nem mai ez a kérdés. Azóta sikerült kilábalni belőle? Vagy még mindig jelentkezik ez a probléma? Mi lett az ügy vége?
2017. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!