Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 9 napot késve tegnap éjjel...

9 napot késve tegnap éjjel megjött a menstruációm, de iszonyúan fájt, azt mondják, a felfázástól késhetett és fájhatott ennyire. Lehet ez?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani valamit, hogy ha esetleg újra jelentkezne a fájdalom (vettem be görcsoldót, az segített), akkor mit tehetnék? Valami praktikára gondolok, valamilyen tea, ülőfürdő stb. Mert a gyógyszert csak végszükség esetén használnám.
2011. dec. 29. 11:58
 1/5 LadyLee ***** válasza:
37%
Ha több hónapon keresztül fennáll a helyzet (mármint, hogy nagyon fáj a menzesz), akkor menj el vele orvoshoz, kérj hasi, illetve hüvelyi ultrahangot. Tényleg fontos, mert akár meddőséget okozó kórképek is lehetnek a háttérben.
2011. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Lady-nek igaza van, ha máskor is ilyen, akkor lehet nőgyógyászati probléma.

Emellett vetélés is lehetett akár. Görcsoldón kívül nem sok mindent tudsz tenni.

2011. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%
Valóban késhetett, fájhatott felfázástól, de lehetett korai vetélés (már amennyiben fogamzás történhetett), ha volt benne alvadt vércsomónak tűnő valami, akkor meg szinte biztos az utóbbi. Ez igen gyakori, bár sokan nem is sejtik, hogy átestek rajta. Ez önmagában nem ad okot ijedtségre, de ha ismétlődik tényleg menj dokihoz, más is állhat a háttérben, ahogy előttem írták.
2011. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Görcsoldásra tényleg vannak régi házi praktikák, pl. Hagyományos fém fedőt felmelegítenek, újságpapírba csomagolva a hasra teszik. Vagy. Törölköző a hasra és vasalóval melegítik. Ezek azonban baleset veszélyesek, a lényegük az, hogy a meleg hatására csillapodik a görcs, viszont az erek is kitágulnak, erősebb lesz a vérzés. Én igazán gyógyszer ellenes vagyok általában, de ezeknél szerintem megbízhatóbb az is. Van akinek beválik ilyenkor egy kupica égetett szesz, leginkább konyak, de ezt megintcsak nem lehet bármikor alkalmazni, például ha autót vezet, vagy éppen dolgozik valaki amikor szüksége lenne rá.
2011. dec. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából néha tényleg szokott fájni a menstruáció, valamikor meg nem. De ennyire még soha nem fájt.


Erre a vetéléses dologra én is gondoltam, mert akkor terhes is lehettem volna, volt, hogy nem védekeztünk.


Ha jövő hónapban is lesz, biztos, hogy elmegyek nőgyógyászhoz, sőt, lehet, már jövő héten.


sajnos többféle problémám is van, antibiotikumot is szedtem hólyaghurut miatt, ráadásul hüvelygombám is van... Laborba is kellene mennem, de mivel megjött, így csak ebből is a jövő héten lesz valami. :(

2011. dec. 29. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!