Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyire "normális" a vérzés zavar? Nem a menszesz kimaradása, hanem épp az ellenkezője erős vérzésem van?

Figyelt kérdés

Van egy befelénövő miómám, ezt valszeg műteni fogják hamarosan.

Eddig fogamzásgátlót szedtem, de már az előző hónapban is az volt, hogy pl a nehéz súlyok megemelésétől nagyon elkezdett fájni a hasam és elkezdtem vérezni.

Vagy pl, adott nap már nem nagyon véreztem, majd este vendégségben ittam 2db pálinkát és utána kb egy "negyed" csírkemáj nagyságú nyálkahártya jött ki belőle egy tonna vérrel...a tiszta betét egy pillanat alatt maximálisan megtelt, sőt túl is telítődött, ha értitek mire gondolok.

Tudom, hoyg a mióma is okoz ilyen gondot...de szerintetek ez a fő ok, vagy akár az is hogy abba hagytam a fogamzásgátlót?


Ps. dokinál voltam a mióma miatt 3 hete...elmítettem neki a vérzést, nem nagyon kommentálra...megemlítette, hogy valószínű a mióm amiatt van ez...


2012. jan. 2. 10:41
 1/4 bánomisén ***** válasza:

Amikor az ember lánya abbahagyja a fogamzásgátlót, az okozhat vérzészavarokat, hiszen a szervezetnek át kell állnia a plusz hormonok nélküli működésre. Nálad meg még egy mióma is bejött a képbe.

Szerintem is inkább a mióma rendetlenkedik, viszont elképzelhető, hogy a gyógyszer abbahagyása is rásegít minderre. Mindegy, most már ne kezdd el újra a gyógyszert, mert teljesen megbolondítod a szervezeted. Műtesd ki a miómádat és utána valószínűleg hamar beáll a vérzésed a normális gyakoriságra és mértékre.

2012. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia bánomisén,

Köszi a válaszod!


Van még egy óriási dilemám a műtéttel kapcsolatban.

Laparoszkópia vérzés mellet:

Laparoszkópiát terveznek nekem, de eléggé aggódom, hogy lényegében nem tudom megmondani mikor nem fogok vérezni...

Mi lesz ha ez a méhnyálkahártyás vér bejut a hasüregembe és megtapad? Van valami módszer arra, hogy mielőtt a hasüregfelől megnyitnak valahogy "kitisztítják a méhem"...hülye kérdésnek tűnik, de valahol nem az. Normáls esetben sosem műtenek, ha valaki menstruál és nálam eleve találtak endometriózis a hasüregben egy korábbi műtét során.

Méhgyulladás:

Még azon gondolkodtam, hogy nem okozhatja-e ezt az extra erős vérzést méhgyulladás? Mióta nem szedem a gyógyszert /2hete/ lényegében non-stop fájdogál a hasam...non-stop vérzek néha nagyon erősen...szúr össze vissza az egész hasam, kicsit olyan érzésem van mintha bent mindenem be lenne gyulladva...nem teljesen olyan érzés, mintha menszesz fájdalmam lenne, hanem szúr a petefészkem, fájdogál az egész hasam. Mindenm nyom, fel vagyok puffadva...

3 hete még nem volt semmilyen ciszta a petefészkemen. Feltételezem és remélem most sincs.

2012. jan. 2. 11:05
 3/4 bánomisén ***** válasza:

Ha nem olyanok a műtéti feltételek - például erősen vérzel -, akkor kiírnak majd egy másik műtéti időpontot. Viszont ha muszáj elvégezni a műtétet, el tudják vérzés mellett is. Az orvosod tisztje ezt eldönteni még a műtét előtt, hiszen ő látott, ő tudja, hogy valójában mi történik odabent.

Nagyobb műtéti kockázatot, mint amennyi minden műtéttel jár, nem vállalnak be csak úgy az orvosok, legyél egészen nyugodt. (Na, ezt most könnyű mondani, mi? :-)

A lényeg a lényeg, hogy ha azt mondják, műthető vagy, akkor biztosan műthető vagy és vigyázni fognak mindenre. Ha meg éppen akkor nem vagy műthető, azt is meg fogják mondani.


A gyulladásokat, legyen az bármilyen, általában láz kíséri, ez az egyik jele annak, hogy valami gyulladásba jött a szervezetben. Ha nincs lázad, akkor nagy valószínűséggel nincs gyulladásod sem.

Végülis egy mióma és egy éppen most felborított hormonrendszer elég ok arra, hogy ennyire rendetlenkedjen a vérzésed.

2012. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm bánomisén a válaszod!

Nagyon segítő volt :-)!

2012. jan. 2. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!