Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Adjatok tanácsot.

Mit csináljak? Adjatok tanácsot.

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és ma megjött.. először..:S Nem is éreztem csak simán elmentem wc-re és láttam hogy véres.Adjatok tanácsot légyszives! Meg hogy hány naponta van ez, vagy meddig tart és a menstruáció kezdetétől kell számolni ?! Éjjelre mit ajánlotok? Ja és az hogy az elején az is lehet hogy például most elmulik 2 hét mulva váratlanul megint lesz?:S FONTOS!
2012. jan. 7. 18:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

13 vagy, de anyukád még nem beszélgetett veled erről és a suliban sem világosítottak fel???


A ciklust a menstruáció első napjától kell számolni. Jegyezd fel egy naptárban, hogy ma jött meg, és jelöld be azokat a napokat, amelyeken vérzésed van. Az intenzitását is érdemes jelölni.


A ciklus átlagos hossza 28 nap, de 25-35 nap között normálisnak tekinthető. De az első pár évben ált. összevissza jön meg, lehet, hogy több hónapig kimarad most, vagy épp két két múlva újra megjön.

Az ideje 3-7 nap, de az elején ez is lehet hosszabb is, rövidebb is. Nekem az első vagy 10 napig tartott, de olyat is tudok, akink csak pár napig volt vmi maszat.


A lényeg, hogy mindig mikor megjön, jegyezd fel. Ha beáll a ciklusod, akkor kb. ugyanannyi naponta fog megjönni. Tehát a meglévő adatokból tudsz majd számolni, hogy kb. mikor esz a következő.


Egyelőre szerintem betétet használj. Ha erős a vérzésed, akkor vannak éjszakai betétek is, azok nagyobbak és vastagabbak.

Én a szárnyas betéteket ajánlom, mert a szárny nélkülieknél könnyen melléfolyik.

2012. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszii, de felvilágositottak hogy jobb ha feljegyzem naptárba meg stb.. szárnyasbetét.. csak azért mindenről nem.. de így is annyira kellemetlen, sőt amikor megláttam elkezdtem sirni mert valahogy én erre nem voltam felkészülve:S
2012. jan. 7. 18:49
 3/19 anonim ***** válasza:
40%
Gratulálok!A menstruáció kezdetétöl a következöig van a ciklusod.Egy ciklus általánosságban 28 napos de lehet eltérés.A ciklusod felénél van peteérésed amit általában alhasi "szurkálás" jelez és barna folyás vagy több/hígabb fehérfolyás ekkor eshetsz teherbe.Éjszakai betét éjszakára én alwayst használok.A elsömenstruációd után lehet hogy csak fél évvel késöbb jön meg a második.A mentruáció beállásához akár 1-2 év is kell.A mestruáció idején lehte hasfájás,fejfájás,hányinger stb.Ezekre a fájdalmakra Algopiryn,No-shpa,Algoflex-M.Szárnyas betét vagy tampon a legjobb a mestruáció idején.A mentruáció elsönapjain általában erösebb a vérzés.Írj privit ha valamire kíváncsi vagy!
2012. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ha valamit nem tudok írok!:)
2012. jan. 7. 18:58
 5/19 anonim ***** válasza:
Oké.
2012. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem Libresse-t használj! Abból van éjszakai,Normal és még Super is. De szárny nélküli is (bár azt nem ajánlom) meg Maxi még tanga is! (Bár nem hiszem,h azt hordasz.) Tamponnal még ráérsz,bár nem ajánlom azt se! Sok sikert és Gratulálok! :) (U.I.: Azért Libresse-t,mert elég rossz tapasztalataim vannak az Always-el...átázás,rossz ragadás,műanyag-pelenka érzés) :)
2012. jan. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)) Amúgy eddig tangát hordtam, de amikor megjött.. nem othon voltam, amikor hazaértünk átcseréltem franciára.:)
2012. jan. 7. 22:09
 8/19 anonim ***** válasza:
Általában 5-7 napig tart a menstruáció, a ciklust az egyik menstruáció első napjától a következő menstruáció első napjáig kell számolni, és éjjelre csak betétet használj.
2012. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
13 évesen tanga??? Gratulálok ehhez is ész kell!
2012. jan. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Miért ne?!
2012. jan. 8. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!