Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan meg szeretném említeni...

Lassan meg szeretném említeni anyukámnak a tampont, hogy azt akarok használni. De nem értek a tampon használatához. Adna valaki tanácsot? 14/L

Figyelt kérdés

Igazából elég,hogyha anyától engedélyt kérek erre mindig azt mondom ezekre a dolgokra,hogy igen tudom,hogy kell tennem. A betétnél is azt mondtam,hogy tudom,hogy kell berakni holott fogalmam sincs róla de szeretném meg oldani magam.


szóval. lenne több kérdésem.

1. Mivan ha elszakad a zsinór?

2. Amikor felrakom mikor érzem ,hogy elég lesz és nem kell tovább tolnom?

3. Mikor érzem,hogy megtelt?

4. kell még hozzá betét?

5. tesiórán , kézilabdán nem csúszik ki kényelmes nem érzem,hogy ott van ??


előre is köszönöm.ŁŁ


2012. jan. 6. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

1. nem fog elszakadni a zsinór, nekem 20 év alatt 1x fordult elő, de az az én hülyeségem volt - ilyenkor megvárod amíg megtelik, leguggolsz és nyomsz, mintha nagydolgodat végeznéd és kicsúszik annyira, hogy két ujjal ki tudod venni


2. addig kell feltolni, hogy már ne érezd, hogy ott van - kb a középső ujjad első két ujjperce lesz bent a hüvelyben


3. a vérzés erősségétől és a tampon méretétől függően 2-3-4 óra hossza, de úgy ellenőrizheted, hogy picit meghúzod a zsinórt - ha könnyen kicsusszan, tele van, ha még szorul, maradhat


4. tisztasági betétet érdemes mellé használni, akkor biztos nem lesz baleset (pl ha nem tudod időben cserélni vagy rosszul tetted fel és mellette véletlenül kifolyik kevés)


5. nem csúszik ki, észre sem fogod venni, ha jól teszed fel

2012. jan. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%

Engem a tampon nagyon zavar, furcsan érzem megamat tõle. Viszont, ha ùszok akkor azt szoktam hasznàlni.

Nekem még a zsinór nem szakadt el, óvatosan kell betenni és kivenni.Addig toljad, amig a zsinór kezdete van.Ki kell lógnia a zsinórnak.A megtelés attól függ, hogy milyen mennyiségû a vérzésed. Szerintem amikor nem muszaj ne hasznaljad.Nem csùszik ki, valamit érzel, hogy ott van.

2012. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

kedves második - ha zavar és kellemetlenül érzed magad, az attól van, hogy nem tolod fel eléggé - nem elég addig tenni, míg a zsinór kezdete van, nem csodálom, hogy kellemetlen

legalább a hüvely közepéig fel kell tenni, azért írtam, hogy amikor feltolod kb az első két ujjpercednek bent kell lenni a hüvelyben

hidd el, hogy ha jól fel van téve, észre sem fogod venni, hogy van bent valami

2012. jan. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy igazad van, de engem a hideg is kiraz a tampontól,amikor muszajból beteszem.
2012. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
nekem nagyon erős vérzéseim vannak ezért 2 tampont szoktam használni+1 betét mert történtek már balesetek...nagyon félek h. megin megesik
2012. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Tampont csak akkor használj, ha nagyon muszáj és erős a menstruációd.
2012. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Fiatal vagy még a tamponhoz, attól hogy a sok olcsó kva azt használ neked még nem kell!!!
2012. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
utolsó! Szerintem nem attól függ, hogy valaki olcsó ku*va vagy nem , hogy tampont használ.
2012. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó elôtti a tamponnak semmi köze a k**vasághoz! És aki sportol? Tampont használ! És akit zavar a betét? Tampon. És akinek erôs a vérzése? Tampon.


Szánalmas vagy.

2013. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!