Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 hét múlva megyek vissza a...

2 hét múlva megyek vissza a nőgyógyászhoz mert már 1 hónapja pecsételő vérzésem van, és azt mondta hogy be kell avatkozni ha nem múlik el pár napon belül. Mennyire veszélyes egy ilyen beavatkozás? Teherbe esés könnyebb lesz?

Figyelt kérdés

gondolom ez alatt az eü küretre gondolt.soha nem voltam altatva,se műtéten semmin,hogyan zajlik le ez az egész?Ez után majd "hamarabb" teherbe tudok esni?Eddig még nem voltam terhes csak próbálkozunk.Viszont ez a pecsételés nagyon nem kellett volna,de mind 1 ha ez a ára annak hogy könnyebben teherbe essek akkor...

Esetleg szokott valami komplikáció alakulni ilyenkor? nagyon félek hogy nem ébredek fel utána=/ ez hogy működik vérzek és addig nem lehet alattam betét?nem fogok vérezni még elérek a műtőig ?!


2012. jan. 8. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg küretre gondolhatott, hacsak nem vm gyógyszeres kezelésre. Vagy azon már túl vagy? Némely doki azt mondja, hogy küret után könnyebb a teherbeesés, mások szerint nem. Amúgy változó az is, ki mennyi várakozási időt javasol a műtét után. Van, aki azt mondja, várni kell 3 ciklust, és csak utána indulhat a babaprojekt, van olyan doki is, aki szerint azonnal lehet próbálkozni. Ezt érdemes megkérdezni az orvosodtól, mármint hogy ő mit javasol. Pláne, hogy függhet a küret eredményétől is - ilyenkor mindig elküldik a kaparékot szövettani vizsgálatra. Ennek az eredménye általában 2 hát alatt érkezik meg amúgy. Pár hétig mondjuk mindenképpen tilos utána a házasélet. A műtét egyik kockázata az, hogy a méhszájat valamelyest gyengítheti, mint minden méhszájon keresztül végzett beavatkozás. Ennek amúgy igen kicsi az esélye, mint ahogy a kockázatoknál felsorolt méhkilyukadásnak is. Ezek miatt nem igazán érdemes aggódnod. Az altatás nem "igazi" altatás, csak vénás rövid altatás, ami alatt Te magad veszel levegőt, nem intubálnak. Kockázata nemigen van az ilyen altatásnak, fel fogsz belőle ébredni. Az egész műtét kb 15 perc. Ha nem szültél még, akkor előtte - vagy éjszakára, vagy legalább 4-5 órára ún. lamináriát helyeznek fel, ez kíméletesen kitágítja a méhszájad annyira, hogy a beavatkozást el lehessen végezni. Már szült nőknél ere nincs szükség. Egyébként kellemetlen ez a része, annyiban, hogy alhasi görcsöket okozhat, de túl lehet élni. Nálam kétszer csináltak küretet, az egyiket még szülés előtt - elhalt terhesség miatt, a másikat már szülés után. Ne izgulj, nem egy nagy dolog!
2012. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia !

Köszi a részletes tájékoztatót,szóval még nem szültem ,terhes sem voltam.Akkor tesznek fel "ilyen"tágítót?De én nekem pecsételő vérzésem van addig nem is lehet alattam "betét" ? Gyógyszeresről nem beszélt még mondjuk a kaparásról sem,de fel kell készülni mindenre,mert valamit fog csinálni hogy elmúljon ! Valaki azt mondta nekem hogy eü kaparás utána 50% esélyem van a teherbe eséshez,és hogy lehet hogy utána soha nem is eshetek teherbe,ez igaz?ez nem az abortusznál van?ez azért egészségügyi mert ebben nincs "ez " a kockázat ,nem ?

2012. jan. 9. 11:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Amíg a tágító fent van, lehet persze bent betét. Műtét alatt nyilván nem, de előtte is, utána is végig. Kell is. A terhességi esélyeket a műtét nem rontja, néha, de nagyon-nagyon ritkán van olyan, hogy tényleg nem tud valaki utána teherbe esni, de ez kevesebb, mint 1%. Látod, szülés előtt nekem is volt, és ott egy elhalt magzatot is el kellett távolítani, utána mégis teherbe estem, és egészséges gyermekem lett. Szülés után megint volt egy küretem, most pedig úgy néz ki, megint terhes vagyok. Nyugi! Inkább abból szokott baj lenni, ha a műtét után gyulladás keletkezik, de ez megelőzhető megfelelő higiéniával, odafigyeléssel, meg pl a házasélet tilalmának betartásával.
2012. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!