Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tablettát...

A fogamzásgátló tablettát muszáj a menstruáció napján elkezdeni szedni?

Figyelt kérdés
Elég rendszertelen a havim és már ideje lenne szedni,de most várjak 60 napot?
2012. jan. 9. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, muszáj.

Menj addig is orvoshoz, és mondd el a problémádat, mert ez nem normális.

2012. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
már voltam,de sajnos nem sokat segítettek ezért gondolkodom h feliratom
2012. jan. 9. 13:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Az antibébi tabi nem a legjobb megoldás. Arra jó, hogy követhetőbb legyen a ciklusod, de amint abbahagyod, vissza áll a régi "rend", tehát a rendszertelenség.

[link]

Az orvosi vizsgálatot, kezelést ez sem helyettesíti!

2012. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rendszertelen ciklussal NEM szabad fogamzásgátlót szedni, egy lelkismeretes orvos fel se írja (a legtöbb azonban sajnos felírja, mivel a gyártók fizetik, hogy minél többet írjanak föl.

A rendszertelen ciklusnak valamilyen komoly oka van, valószínűleg hormonális, és a foggátló ezen nem segít, nem erre van kitalálva. Tehát amint abbahagyod mert gyereket szeretnél, a ciklusod ugyanolyan rendszertelen lesz, sőt lehet, hogy még rosszabb, mivel a foggátló gyakran megzavarja a ciklust, és egy problémás ciklust mégjobban tönkretehet. Ha nem kezelteted ki magad, azzal a későbbi teherbeesési esélyeid veszélyezteted, sőt fene tudja, hogy az a hormonális probléma ami okozza milyen más gondokat okoz neked így kezeletlenül hagyva.

Keress egy endokrinológus nőgyógyászt (igen, van olyan nőgyógyász aki foglalkozik endokrinológával szakterületként), aki vérvizsgálatokkal és/vagy ultrahanggal kideríti a problémád okát. Aztán ha meggyógyítottak, és még mindig szeretnél foggátlót, akkor majd elgondolkozhatsz rajta, de így nem szabad beszedni, mert hosszútávon csak árt.

2012. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanazt szerettem volna leírni, mint az utolsó. De mivel nagyon szépen kifejtette, én már nem teszem meg, csak helyeselek!

Abszolút igaza van.

2012. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem úgy van h helyreállítja,azért írják fel?én nem tudom,ezért kérdezem
2012. jan. 9. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem úgy van, ezért írtuk le.

A foggátló nem állítja helyre senkinek se a ciklusát, sőt maximum csak ronthat rajta, az a szerencsés akinek nem ront rajta. Igen, amíg szeded addig 28 naponként vérzel, de az nem menstruáció, hanem megvonásos vérzés, és ugye nincs peteérésed se.

Aztán amikor abbahagyod a foggátlót, ha szerencséd van akkor ugyanolyan lesz a ciklusod mint mielőtt szedted, ha nincs szerencséd, akkor meg mégjobban felborul a rengeteg hormon miatt, amit magadba tömtél. Persze ha hormonális problémád van, azt is lehet, hogy hormonokkal kell kezelni, de NEM fogamzásgátlóval, hanem olyan gyógyszerrel amire ténylegesen szükséged van, és a problémádra fejlesztették ki. A fogamzásgátló úgy van beállítva hormonösszetételben és mennyiségben, hogy megakadályozza, hogy teherbe ess, és nem úgy, hogy neked bármilyen specifikus hormonális problémádat kezelje. Ez kb olyan, hogy elkapsz valami betegséget, és lázas vagy tőle, és beveszed a lázcsillapítót. Szerinted a lázcsillapító meggyógyítja a betegséged? Az arra van, hogy levigye a lázad, nem arra, hogy kigyógyítson valami betegségből. Jó persze a lázcsillapítóval nem tudsz olyan kárt okozni mint a foggátlóval, de azért reméltem érzékeltettem.

És sok orvos (tisztelet a kivételnek) azért írja fel, mert 1) a gyártók fizetik őket, hogy minél többet írjanak föl, 2) egyszerűbb felírni egy foggátlót mint végigmenni egy csomó vizsgálaton, hogy kiderüljön mi bajod

Szóval mint mondtam endokrinológus nőgyógyászt keress, és addig keress orvost, míg valaki végre hajlandó rendesen kivizsgálni és meggyógyítani

2012. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem rendszertelen a vérzésem, elmentem nőgyógyászhoz és azt állapította meg, hogy semmi bajom, csak egyszerűen fiatal vagyok és még nem állt be a ciklus. jelezem 18!! éves vagyok. Azt mondta nyugodtan szedjek fogamzásgátlót...
2012. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Hát akkor ha akarod, szedd.

De ne csodálkozz majd, ha mikor abbahagyod ugyanilyen lesz, vagy még rosszabb.

Ha csak pár napos csúszások vannak a vérzésedben (amit mondjuk nem neveznék rendszertelenségnek), akkor van esélyed, hogy rendbe rakja, de ha tényleg istenigazából rendszertelen, akkor nem fogja rendbetenni, csak addig lesz rendszeres, míg szeded.

2012. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

rendszertelen vérzésnek az számít, ha tartósan kimaradoznak menstruációk, tehát többször egy évben élőfordul, hogy két vérzés között több mint 45 nap telik el (egy ciklusnak minimum 21-22 napnak kell lennie, szóval több mint 45 nap azt jelenti, hogy egy legalább kimaradt

az hogy egyszer 28, egyszer 32 aztán 27 meg 30 napra jön meg illetve hasonló esetek teljesen normális, és nem rendszertelen

2012. febr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!