Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha megjönne elkezdhetem...

Ha megjönne elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
12 napja késik a menstruációm, egy hete csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett, de ez alatt voltunk együtt. Bevettem 72 órás tablettát, de életemben először csináltam ilyet, milyen hatásra számíthatok? (Pl. még jobban eltolódott menstruáció, erős vérzés, hasi fájdalom...) Plusz ha esetleg megjönne elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót vagy a kettőnek van egymásra negatív hatása? Még nem szedtem soha antikoncepciót, de kiírta az orvos, hogy amint megjön, szedjem, hogy ne maradjon ki egy hónap, hanem kezdhessem szedni rögtön. Köszönöm az értelmes válaszokat.
2011. dec. 25. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"antikoncepciót"

Anticoncipiens, bocsi, de ez nagyon fájt:D

Ha az orvos azt mondta, hogy szedheted első menstruációnál, akkor nyugodtan kezd el szedni amikor megjön a használati utasítás szerint. Csak ilyenkor ugye nem szabad semmiképp sem teherbe esni fél évig mert ha véletlenül becsúszna egy baba sérült lesz.

A 72 órás tabletta miatt meg nem feltétlen jelentkezik majd mellékhatás, de akár attól is csúszhat most a havid, de lehet csak nagyon rástresszeltél a dologra.

2011. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, 72 órás után nem kellene rögtön tabletta. Legalább két normális havivérzést meg kellene várni.

Jah és ne használj olyan idegen szavakat, amiket nem ismersz pontosan.

2011. dec. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

[link] vannak helyek, ahol a köznyelvben így terjedt el e tabletta megnevezése. Amúgy szerintem a kérdezőnek jelenleg a legkevesebb baja, hogy mit hogyan helyes ill. illő használni...

Sajnálom, nem tudok segíteni, mivel ilyen problémám még nem volt

2011. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!