Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Felesleges foglalkoznom...

Felesleges foglalkoznom ezzel? Menstruációm nagyon rendszertelen..

Figyelt kérdés

18 éves leszek. Menstruációm nagyon rendszertelen. Mikor elmendtem nődokihoz, azt mondta, hogy fejletlen a méhem és írt fel fogamzásgátlót, ami be is állította teljesen a ciklust. Azóta abbahagytam a szedését és maradt minden a régiben. Nagyon félek attól, hogy PCOS vagyok, igaz más erre jellemző tünetem nincs, de elég hozzá a mensi hiánya is. Az orvos amúgy csak ujjal vizsgált meg, mivel szóltam neki, hogy szűz vagyok....így viszont most tele vagyok kételyekkel. 3 orvossal is beszéltem azóta, akik szerint még fiatal vagyok, kár ezzel foglalkozni, azonban én rettegek attól, hogy nem lehet majd gyerekem!!!

Volt már valaki hasonló helyzetben?


2009. máj. 24. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Lelki okai is lehetnek annak, hogy rendszertelen. Ebben a korban nagyon szeretnénk másmilyenek lenni, mint amilyenek vagyunk. Én is számolgattam, hogy 32,34,45,131,30,28,44 napra..., és babnyi pattanások tették vonzóvá az arcomat. Annyi önbizalmam volt, hogy az elfért volna egy mákszemben.

A rendszertelen menses önmagában még nem PCOS.

Rokonaid között van olyan nő, aki PCOS? Ha a nőgyógyász erre gyanakszik ultrahang vizsgálattal megnézi a petefészkeidet és hormonszint vizsgálatokat is végez.Neki sem mindegy ha ezt elnézi. Fiatal is vagy még, hogy pontosra beálljon. Van aki később érik. Keress olyan dokit aki endokrinológus és nőgyógyász is.

A tartós szorongás, a vizsgadrukk, a megfelelni akarás kényszere, nagy pszichés terhek (gyász, krónikus beteg a családban)mozgáshiány illetve túlzott fizikai igénybevétel is okozhatja azt, hogy a peteérések ciklusa lefékeződik.

Ha gondokat kapunk az életben, erőt is kapunk hozzá, hogy megoldjuk de ebben az erőben biznunk is kell, különben elvész. Gyönyörű tavasz van! Élvezd az örömeit! Figyeld meg a világ szépségeit. A szineket az illatokat, a zenét, az állatokat, a gyerekeket, a derűs öregeket! Próbálj segiteni valakinek a vidámságoddal, a mosolyoddal! Élj vidáman!

2009. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs senki a rokonságban, akoi PCOS és tudtommal nem is volt senki.....

Hát nem tudom....azért annyira nem érzem magam stresszesnek, hogy éveken át rendszertelen legyen. Csak hiába derülne ki, hogy PCOS vagyok, mert az orvosok szerint fiatal vagyok, így kár lenne kezelni....

2009. máj. 24. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!