Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS (Policisztás Ovárium...

PCOS (Policisztás Ovárium Szindróma) esetén milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok. Nemrég állapították meg nálam a PCOS-t. Azt olvastam, hogy a tünetek enyhítése gyógyszerekkel lehetséges, de nem tudom, hogy a kezelés előtt milyen vizsgálatokat kéne elvégeztetnem. Elsősorban ebben szeretném a segítségeteket kérni, de ha van tapasztalatotok, hasznos cikketek, vagy kezelési javaslatotok a betegséggel kapcsolatban, kérlek, osszátok meg velem ezeket is.

2012. jan. 14. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapból a betegséget vizsgálatokkal állapítják meg, szóval ha nem vizsgáltak ki, honnan veszed, hogy PCO-d van?


Egyébként hormonvizsgálatok kellenek (női hormonok, tesztoszteron, pajzsmirigy hormonok), UH, inzulin rezisztencia vizsgálat.


De ezek nagyrészt a diagnózis felállítására valók. Plusz ha van inzulin rezisztenciád, akkor arra lehet gyógyszert adni.

2012. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak? Ha leírod talán tudok segíteni.
2012. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Megállapították nálad a PCOS-t vagy csak te gondolod,hogy ez lehet a baj?

Egyébként a hormonzavarok sokszor társulnak egyéb hormonális kórképekkel,illetve kiindulhat teljesen más hormonális zavarból(pl mellékvese betegségekből,enzimdefektusokbólstb)természetesen erre egy lelkiismeretes orvos odafigyel.

De ha részletesebben leírod,hogy milyen eredményeid vannak,mit néztek eddig,mit mondtak neked,talán hasznosabb választ tudok adni.

2012. jan. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elküld vérvizsgálatra vagy izotóposra,aztán ultrahang.Nálam legalábbis így ment
2012. jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A PCO-t csak úgy "mellesleg" állapították meg nálam egy másik vizsgálat alkalmával. Az orvos csak az inzulinrezisztencia-vizsgálatot említette, de a neten rengeteg más vizsgálatról is írnak. Azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, ezekből ténylegesen mit (és hol) érdemes elvégeztetni. A tüneteket leítam levélben.

2012. jan. 18. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!