Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Missed ab után milyen vizsgála...

Missed ab után milyen vizsgálatokat érdemes elvégeztetni, h fény derülhessen a okokra. Hova forduljak segítségért (nem a szakrendelőre gondoltam)?

Figyelt kérdés
2010. nov. 13. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egyszer 14, másodszor 6 hetesen haltak el a babáim.

Sajnos ilyen pici babáknál nem tudják megmondani az okot.

Szinte minden nő életében legalább egyszer előfordul az ilyen.

A két sikertelen terhességem között volt egy sikeres is. Nemsokára egy éves lesz a fiam.

Fel a fejjel. Előre nézz!

Mihamarábbi babázást kívánok!

2010. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem spontán vetélésem volt műtéti befejezéssel (7 hetesen). Nem derült ki, hogy mi okozta a vetélést, de engem zavart, hogy nem tudom, tehetnék-e valamit, hogy másodszorra ez ne következzen be.

Leírom, hogy én miket tettem: 3 hónapon keresztül hőgörbét vezettem, majd megmutattam a nőgyógyászomnak (szerencsére minden rendben volt). A háziorvosomtól kértem beutalót teljes vér- és vizeletvizsgálatra, plusz a nőgyógyászom is megvizsgált, hogy minden rendben van-e és szedtem a terhesvitamint is.

Nálam nem találtak semmi kirívó okot, így 3 hónap után újra próbálkozhattunk és szerencsére azonnal sikerült teherbe esnem. Ma már 1,5 évesek az ikreink. :)

Sok sikert és kitartást kívánok Neked!

2010. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első missed után csak egy hormonális kivizsgálásom volt.Egyedül a prolaktinom volt magas.

Erre gyógyszert kaptam és normalizálodott a szint.

1 év után újra babás lettem majd újból missed! :(

Kb a 9-10. héten történt mind a kettő.

A második után voltunk genetikán,immunológián,hormonon+ páromnál sperma vizsgálat,és persze minden tökéletes!!

Erre nincs sajnos magyarázat!

Igaz nekünk első baba lenne,de nem adjuk fel! :)

Most újra próbálkozunk,de turbózzuk a dolgokat closty-val! :)

Esetleg csináltass egy hormonprofilt.

2010. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia..

hormonvizsgálatok,immunológia ezek hasznosak lehetnek.

Nekem sárgatest elégtelenségre gyanakodtak,ezért a műtét után,mikor 4.hónapban teherbe estem,rögtön felírták az utrogestánt,ami progreszteron hormon,úgy tűnik segitett,mert most 18 hetes terhes vagyok és minden rendben eddig.

Viszont nagyon ritkán derül ki az ok,a műtét utáni szövettani eredményekből,vagyis szinte soha,ahogy én tudom.

Sok sikert kívánok és mielőbbi pocisodást:)

2010. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

A hormonvizsgálatot, gondolom, kérhetem a dokimtól. Az immunulógiai vizsgálatot is, vagy azt hol végzik?

Sajnos 3Xen felül már nincs sok időnk, és nem szeretném ezt még egyszer átélni.

2010. nov. 14. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia..az immunológiát is javasolhatja a dokid szerintem.

Nekem a szakorvosi javaslatra a háziorvosom írta meg a beutalót,a vizsgálatot nálunk a belgyógyászaton végzik.

Nagyon sokat kell várni időpontra,csak azért kaptam holnapra mert kismama vagyok.

Holnap megírom neked miből áll a vizsgálat ,mert én sem tudom teljesen csak azt,hogy vesznek vért is.

2010. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!