Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőm nem akar bevenni...

A barátnőm nem akar bevenni Aspirin 500mg-ból 2őt erős fejfájásra. Szerinte túl akarom adagolni őt. A betegtájékoztatónak sem hisz. Mit mondjak neki hogy bevegye végre mert itt szenved?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem se vegyen be kettőt, nekem is szokott fájni a fejem elég erősen és én úgy tudom, hogy felnőtteknek 1 db-ot lehet bevenni, 4 óra elteltével pedig még egyet. Ha a betegtájékoztatón nem ez áll, akkor se ajánlom, hogy bevegyen egyszerre kettőt, ha eddig mindig csak egyet vett be. Egytől is el fog múlni!
2012. jan. 15. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem múlt el egytől a fejfájása.

Tompán még fáj neki.

A Cataflamot persze zabálja ha menstruál, ilyenkor meg retteg egy kis Aspitintől.


"3. HOGYAN KELL SZEDNI AZ ASPIRIN 500 MG TABLETTÁT?

Az Aspirin tablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A készítmény szokásos adagja:

Felnőttek:

1-2 tabletta, ami 4-8 óránként ismételhető. A napi maximális adag 8 tabletta"

2012. jan. 15. 02:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Hagyd rá. Majd beveszi, ha akarja.
2012. jan. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hahó, a barátnőd felnőtt ember, aki képes eldönteni mit akar. Ha akarja beveszi, ha nem akkor nem. Tanácsot adhatsz neki, de nem erőltethetsz rá semmit. Hiába akarsz jót, az ő teste, az ő döntése, hagyd meg az önállóságát, nem fog egy tompa fejfájásba belehalni.
2012. jan. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jót tesz egy fej-és nyakmasszázs, ezzel is tudsz neki segíteni.
2012. jan. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hagyd meg a boldog együgyűségben. Majd kialussza.
2012. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagyd már. Hát ha akar, akkor szenvedjen.

Elég nagy idiótaságra vall, hogy a cataflamot két pofára zabálja, az aspirintől meg fosik...

2012. jan. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!