Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyáron lesz egy műtétem, egy...

Nyáron lesz egy műtétem, egy ciszta van a mellemben. Jóindulatú, csak az orvos azt mondta hogy jobb lenne inkább kivetetni. Akinek már volt ilyen műtéte, írja le legyen szíves, hogy milyen?

Figyelt kérdés
Pl. Mennyi idős, meddig kell bent maradni a kórházban, infúziót adnak-e?
2009. máj. 26. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

ugyan műtétem még nem volt, de láttam már, hogy hogyan ápolják a kórházban a hasonló műtéten átesetteket, szóval hogy miként is néz ez ki.

ha megvan minden papír és lelet(doki elmondja mik kellenek), akkor be lehet feküdni, 1-2nappal műtét előtt. nem szabad enni, aneszteziológus megvizsgálja, hogy miképp lehet altatni, ilyenek. maga a műtét változó időtartamú, de sztem olyan 2 óra lehet kb, de ez sokmindentől függ. infúziót mindenkinek adnak, mert műtét után nem lehet pár óráig inni(azért, mert az altatással gyengülnek a reflexek és nehogy félrenyeljen az illető). általában hagynak a sebben egy csövet, amin a keletkező folyadék, kis vér ki tud jönni, így szép tiszta marad a seb, de kis sebnél ez sem kell. kb 2-3 nap múlva szedhető ki a varrat, de ez is változó. utána haza is lehet menni. szóval nem hetekről van szó és a hasonló műtéten átesettek nagyon jól szokták viselni.

2009. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
úristen:| köszönöm a választ.
2009. máj. 27. 10:37
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Ugyan ilyen problémám nem volt, nekem a petefészkemnél volt egy daganatom, amit műtéti úton távolítottak el.

Azt tudom ajánlani, hogy ne aggódj, ne félj, túl esel rajta és utána minden rendben lesz.

17/L

2009. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem is van a mellemben ciszta,de nem kellett műteni/eddig/de kiszívta belőle a váladékot,és azt küldte el labor vizsgálatra az eredmény jó lett.miért van hogy valakit műtenek és miért ha nem?
2009. jún. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!