Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit jelentenek ezek a kifejezé...

Mit jelentenek ezek a kifejezések? üres holyag, nagy uterus, endometrium 7 mm,

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
A húgyhólyagod üres volt,jobb ha teli van,nagy méh 7mm vastag nyálkahártyával
2009. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
üres hólyag, gondolom a hugyhólyagra gondolnak, vizelet nélkül vizsgálva szerintem, az uterus pedig azt jelenti, hogy csikló, valszeg meg van nagyobbodva. endometrium, hát a hüvely falat szokták nézni, mennyire van megvastagodva, meg am éhszáj kitágulva, a nyálkahártya megduzzadva. gondolom terhes vagy ugye?
2009. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A második óriási baromságokat írt.

Uterus az méh, a csikló a clitoris! Sebaj, latinul van mind a kettő.

Endometrium pedig a méh nyálkahártyáját jelenti, ami esetedben 7mm vastag.

Terhességről szó sincs a kifejezésekben.

2009. máj. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm aválaszokat de zta szeretném meg tudni hogy ezek normális értékek e mivel 7 hetente menstruálok és azért voltam orvosnál és ezek az ultrahang eredményeim.
2009. máj. 27. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát hanyadik napján vagy a ciklusodnak? Mert a 7mm mondjuk a 13. nap táján normális, amennyire emlékszem.

Többet sajnos én se tudok mondani.

Gondolom, hogy ha valami rendellenességet látott volna az UH-s doki, akkor odaírja.

2009. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, normális értékek, de ebből nem lehet megtudni azt, hogy miért nem menstruálsz. Az hormonvizsgálattal deríthető csak ki. Nekem pl. jelenleg nincs peteérésem, áprilisban véreztem utoljára, előtte novemberben. Megnézték a hormonjaimat és nincs peteérésem. Le kell fogynom + kaptam metformint. Norcoluttal meghozható a vérzés, Clostilbegyttel pedig a peteérés, de ezek direkt kezelések, ha most rögtön babát szeretnél. Ha nem, akkor érdemes utánajárni, hogy miért nincs vérzés és azt az okot megszüntetni. (Én most ez utóbin dolgozom.)
2009. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
a hormon vizsgálatot hogy csinálják vérvétel alaplyán ? a másik probléma amiért mentem az a hirtelen hizás most 10 kg szedtem fel miota nincs mens, egy fél év alatt kétszer volt
2009. máj. 27. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit hozzátennék, hogy a 25 nap alatti és a 35 nap feletti vérzések esetében áltlában nincs peteérés, szerintem nálad is erről lehet szó. Ne aggódj, millió módja van annak, hogy ezt helyretegyük, a természetes teáktól kezdve a gyógyszereken át a homeós készítményeig.
2009. máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vérvételből csinálják. Engem a nőgyógyászom utalt be endokrinológiára, ott kaptam a beutalót a hormonvizsgálatos, cukorterheléses vérvizsgálatra. Az nálad is meg fogja adni pontosan a választ arra, hogy mi okozza a vérzészavart és hogy lehet megoldani.
2009. máj. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!