Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szerezzek dexamethasont?

Hogyan szerezzek dexamethasont?

Figyelt kérdés

Tud valaki valamit erről a szerről? érdeklődtem, de több helyen azt mondták, hogy már nincs forgalomban.


Magas a kortizol szintem, és ezt a gyógyszert kaptam rá hogy teszteljék mennyire tudja levinni az értéket.



2012. jan. 24. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Dexamethason kortizont tartalmaz,ha nincs biztos van mas neven,nezz utanna.
2012. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De mire kell ez neked?
2012. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
írtam. a dokim írta fel, mert magas a kortizol szintem, és ezt a gyógyszert beveszem, aztán vérvétel. és ha lecsökken megfelelően akkor nincs baj. ha viszont ez a gyógyszer se viszi le, akkor lehet hogy mellékvese daganat az oka :(
2012. jan. 24. 13:05
 4/11 A kérdező kommentje:
viszont felhívtam, és azt mondta utána néz. mert nekem azt mondták hogy már nem forgalmazzák. remélem kitalál valamit a dokim...
2012. jan. 24. 13:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Én közvetlenül az endokrinológusomtól kaptam kis zacskóban. Először a rövidebb tesztet, majd a hosszabbat végezték el. Sajnos, nem árulták el, miért kellett kétszer elvégezni. Kidobtak, és azt mondták, jöjjek vissza három hónap múlva, addig fogyjak 10 kilót. 8-at sikerült, nem mertem visszamenni az agresszív állat dokihoz.
2012. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"nem mertem visszamenni az agresszív állat dokihoz"


Ja ja. Ahelyett, hogy megpaskolta volna a kis dundi pocakodat

2012. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is orvos adta, de nem igazán értem a szituációt. Alapból szteroidot maximum orvosi receptre szerezhetnél, de nem hiszem el, hogy nem helyettesíthető a DX másik ugyanolyan hatóidejű és dózisú szteroiddal...
2012. jan. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szituáció az, hogy a dexametason szteroidként képes szuppresszálni a szervezet endogén hormontermelését. Ha ez a teszt során kis dózisú DX mellett bekövetkezik, akkor örülünk, mert a beteg csak el van hízva, és nincs komolyabb gondja. Ha viszont nagyobb dózisok mellett kövezkezik be vagy épp elmarad a szuppresszió, akkor már nem vagyunk boldogok, mert Cushing, mellévesekéreg-tumorok és paraneoplasia is szóba jöhet...
2012. jan. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem a tesztet nem értem, hanem miért nem helyettesíti mással az orvos a dexamethamethasont. Meg, hogy miért a betegeket "ugráltatja" ezzel.
2012. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Aki szedetet ilyet mi a tapasztalatai? Másnak is ilyen bizonytalan eredetű csomagolásba adták?
2012. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!