Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A leletemen ez áll és nem...

A leletemen ez áll és nem tudom mit jelent. Pco-os lennék?

Figyelt kérdés

status:kolp.sec.ép hám

ép külső genit.kp.tág vag.

tömött portio folytatásban

rendes nagy uterus afv-ben,mobilis,

környezet szabad.

kismedencében kóros nem tapintható.

TVUH:

rendes nagyságú uterus,

endometrium vastagsága:8,1 mm

rendes nagyságú,mérs.polycystikus ovariumok.

kismedenceében kóros nem ábrázolódik.

a hólyagfala megfelelő vastagságú

diagnosis polycystás ovarium syndroma



2012. jan. 24. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, a diagnózisod PCOS. Keress fel egy endokrinológust.
2012. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ!!még folyamatba van a nőgyógyász!!tehát jövő héten kell mennem vissza!!ezt a leletet menszesz előtt volt!!
2012. jan. 24. 14:49
 3/14 anonim ***** válasza:

"diagnosis polycystás ovarium syndroma"


Szerinted mégis?

2012. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
én nem azt kétlem,hogy nem pco!!de nem küldött sehova és ez furcsa!!csak annyit mondott,hogy a ciklus 14.napján menjek vissza,hogy van e tűszőrepedésem de nem említette hogy van e gond nálam!!
2012. jan. 24. 15:09
 5/14 A kérdező kommentje:
mik a tünetei a pco-nak??
2012. jan. 24. 15:51
 6/14 anonim ***** válasza:

[link]


De amúgy menj le a háziorvoshoz, ő lefordítja neked a leleted és konzultálhattok a probrémáról. Illetve kérj beutalót endokrinológiára.

2012. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
ne haragudjatok,hogy ilyen érthetetlen vagyok!!nem elég ha a nőgyógyászhoz megyek??vagyis nem ő irányít tovább??én itt hallottam először erről a betegségről!!teljesen tanácstalan vagyok!!ez a lelet most tény vagy csak feltevés??mert nem is tájékoztatott az orvos!!
2012. jan. 24. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:

A lelet tény, mert a ciklustól teljesen függtlenül sok kis cisztát talált a petefészkeidben.

A kezelés meg endokrinológus feladata, de legtöbbször a nőgyógyászok nem irányítanak tovább, csak felírnak antiandrogén fogamzásgátlót és le vagy tudva.

Valójában a PCO egy inzulin-anyagcserezavar, aminek kezelése nem a nőgyógyászok szakterülete, ezért lenne fontos felkeresned a megfelelő szakorvost, cukorterhelésre menned, stb.

2012. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
akkor most keressek másik orvost??vagy várjam meg mit mond ő??szülés-nőgyógyász!!
2012. jan. 24. 16:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj, de most már hogy mondjam, hogy megértsd? Menj háziorvoshoz, ő majd továbbküld ahova kell. Mellé ez egyéni dolog, én már csak azért is másik orvost akarnék, hogy nem tájékoztat...
2012. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!