Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha HPV vírus fertőzött lennék,...

Ha HPV vírus fertőzött lennék, a rákszűréskor mindenképpen kiderül? és rajta van valamelyk leletemen? 24 hetes vagyok, és nagyon kiborultam.

Figyelt kérdés
2009. jan. 25. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom kiderül.De miért aggodsz,ha baj van ugyis szolnak.Egyszer nekem rosszabb volt a rákszűrés eredmény és kaptam levelet az orvostol,hogy menjek be hozzá.
2009. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne izgulj.A HPV vírust külön nézik meg,nekem legalábbis külön vett két kenetet a doki,egyik ment rákszűrésre, a másik hpv szűrésre.

Ugyanis a HPV az egy vírus, még nem bizos,hogy rák is lett belőle és azt akkor a rákszűrásen nem veszik észre.Viszont kezelni kell,mert tudjuk milyen veszélyes.

Szóval sztem külön kérd a dokit,hogy vegyen le kenetet HPV szűrésre is.Egy hét múlva van eredmény.

Én pl minden évben megyek rákszűrésre és mindig jó volt az eredmény.Idén azt mondtam,na jó mindenki ezzel a HPV-vel jön,megkérem nézzék meg azt is.Hát kiderült,hogy 33as vírusom van,ami nem para(a 16-18as az), szednem kell vitamin,lehet kilöki a szervezetem,ha nem majd kifagyasztják,egy 5 perces beavatkozás.De ez kb 2-3 éve lappang bennem,ugyanis az akkori barátomtól kaphattam csak el.Szóval látod én is jártam rákszűrésre meg minden és senki nem mondta, hogy évek óta bennem van a vírus.

Bocsi,hogy hosszúra sikerült,de azért írtam le a történetemet,hogy lásd mi a helyzet.

Akkor én is megijedtem és utána néztem,ez a 33as nem olyan veszélyes.Ha pedig várandósan veszi valaki észre a HPV-t,akkor sem kell megijedni,ne higgy a rémmeséknek,ugyanúgy egészséges babát szülhetsz,csak sűrűbben kell vizsgálatokra járni,ennyi.

Ne borulj ki,ha úgy érzed volt olyan nemi kapcsolatod(akár évekkel ezelőtt),ahol pl nem használtatok gumit és sanszosnak érzed,hogy elkaphattál valamit,kérd meg a dokit,hogy vizsgáljon meg külön HPV.vel.

Remélem segítettem.:)boldog babavárást és nyugi:)

2009. jan. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én 2 éve tudtam meg, hogy HPV-s vagyok. Előtte hosszú éveken keresztül jártam orvoshoz szinte minden hónapban, mert állandóan visszatérő gombás fertőzésem volt. Érdekes módon, egyik dokinak sem jutott eszébe megnézni, én meg akkor még hallani sem hallottam ilyen betegségről, tehát lövésem nem volt. Aztán egy dokinőnek szerencsére eszébe jutott. Külön kell levenni hozzá a kenetet, nekem a HPV-t és a clamydiát együtt csinálták, így 6000-be került. Pestre küldték el egy laborba. Kiderült, hogy 3 féle vírusa fertőzött meg a HPV-nek, ami közepesen magas kockázatot jelentett. 3 havonta kell mennem kontrollra, de akkor már csak sima cytológiát vesznek, és ha annak lenne nagyon rossz eredménye (P3), akkor kell pánikba esnem. Felírták az immunerösítő gyógyszereket, mert más nincs rá, csak a megelőző oltás, ami ugye 90.000-be kerül. Most terhes vagyok, nem kell aggódnom a dokim szerint. Nem szerencsés helyzet, de ez van.
2009. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!