Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudok tamponba ülni,...

Nem tudok tamponba ülni, kellemetlen szúró, feszítő érzés, miért van ez?

Figyelt kérdés
betétet nem szeretek használni, mert állandóan kifolyt a vér a nadrágomra.. 14/L

2012. jan. 26. 15:55
 1/7 Coney ***** válasza:
Valószínűleg nem helyed fel eléggé. Akkor jó, amikor nem érzed, hogy benned van.
2012. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra is figyelj, hogy ha nem túl erős a vérzés, mini méretet használj.
2012. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem megy fel nagyon mélyre, ja és így, hogy erős a vérzésem így is minit használok
2012. jan. 26. 16:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyenge a vérzés akkor használunk minit, ha erős akkor normált.

De ha szűz vagy még akkor max a minit vagy semmilyet.

Szárnyas betétből is kifolyik a vér?

Nekem mikor sok van akkor használok vattát is a betét mellett. Ez azonban max 2 napig van. Sőt betétből a normák helyett a maxit vagy az éjazskait a vérzés nagyságától függően. A betét is kell cserélni olyankor akár 1-2-3 óránként a vérzés erősségétől függően.

2012. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy cikk, hogy nőgyógyász nem is ajánlja állandó használatra a tampont, mert nem tud rendesen kiürülni a hüvely.

2012. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tolod fel eléggé vagy rossz helyen van. Nekem is egy időben szúrt és kellemetlen volt, de rá kell érezni. Gyakorlás teszi a mestert. Ha nem megy tovább változtass irányt. Legtöbbször nem felfelé kell teljesen hanem amerre viszi az irány. Ne feszülj be, mert ha nem vagy ellazulva akkor tényleg nem engedi tovább a tampont az izmaid. Ha ez segít akkor kicsit rogyassz be vagy tedd fel az egyik lábad a vécé ülőkére. Esetleg told le jobban a nadrágod, mert nekem sokszor ez volt a bajom. Úgy tudod megnézni, hogy jó helyen van-e, ha vársz pár másodpercet és ha még érzed állva akkor nem jó helyen van, ha nem érzed és pár guggolás után se érzel szúró érzést akkor jó helyen van.


Amúgy mint írtam attól is lehet, hogy félretolod a tampont. Túl görcsösen erőszakosan akarod betolni. Ha nem csúszik be akkor rákenhetsz olyan krémet vékonyan amit belsőleg is lehet használni, vagy síkosítót és akkor jobban csúszik. :) Sok szerencsét.

2012. febr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

nem lehet hogy rossz helyre teszed? :/

amúgy meg próbáld ki a probiotikus tampont, úgy a fertőzésektől is megóvhatod magad

2012. febr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!