Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 72 órás tabletta + trombózis?...

72 órás tabletta + trombózis? Szerintetek?

Figyelt kérdés

nemrég derült ki hogy elég erős trombózisra vagyok hajlamos, ez a terhesség alatti vérvételen derült ki még 2 éve, így nem szedhetek hormontartalmú fogamzásgátlót.

csakhogy...

történt egy kis baleset kiszakadt a gumi, és nem jól jönne most egy kistesó,..olvastam viszont hogy a 72 órás tabi betegtájékoztatóján hogy ennek brutál hormontartalma van megnöveli a kockázatát a trombózisnak.. meg hogy elég durva mellékhatásai vannak..

most akkor nem vehetem be a tabit mert vmi bajom esne tőle?..

most akkor a nőgyógyász nem arja



2012. jan. 26. 18:33
 1/6 A kérdező kommentje:

véletlenül entert ütöttem..

szóval úgy akartam befejezni hogy


most akkor a nőgyógyász nem írja ki a tabit, mert ő nem vállal felelősséget ha nekem vmi bajom esik- e miatt!

2012. jan. 26. 18:36
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kiirja, most igaz rengeteg hormont tartalmaz, de most nem szeded rendszeresen.
2012. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nőgyógyásza válogatja, anyukámnak is tombózisra való hajlama van, aztán hiába mondta olyan gyógyszert írt neki a problémájára a doki amit tilos szedni.

Az igaz, hogy nem szedi folyamatosan de sokkal magasabb dózisú progszteron van benne egy sima fogamzásgátlóhoz képest. Majd az orvos mérlegeli a dolgot.

2012. jan. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majd az orvos mérlegeli a dolgot. De tudtommal a trombózisért az ösztrogén komponens a felelős. A 72 órásba meg csak progeszteron van.
2012. jan. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%

Nekem is trombozishajlamom van, volt is trombozisom 2 eve.


kozvetlen elotte 'Meliane' nevu fogamzasgatlot szedtem 3 evig, elotte 2 evig Yadine-t.

Az evek alatt epitett le folyamatosan plusz hozzaadodott hogy akkoriban sokat utaztam, es nem taplalkoztam egeszsegesen. Ezert tortent meg a baj. Azota en sem szedek fogamzasgatlot, de a gumit nem szeretem. El is keseredtem hogy ez ranyomja a belyeget a szexualis eletemre.

Na de. Idokozben megismerkedtem egy uriemberrel aki felvilagositott, hogy van egy modszer, ami erre megoldas. A modszer a kovetkezo:


A menstruaciod elso napjatol (amikor mar tenyleg intenziv nem csak foltokban) szamolj 16 napot. Azon belul gumi kell, a 16odik napon es azutan viszont 2 hetig (a kovi mensiig) CHILL OUT van, nem kell vedekezes.


Ez tudom talan kockazatosnak hangzik. Te dontod el hogy bevallalod-e. En bevallaltam. Lassan 2 eve vagyunk egyutt az emlitett uriemberrel, alkalmazva ezt a modszert es nem lettem egyszer sem terhes.

Ha ezt tudtam volna elotte, soha nem szedtem volna fogamzasgatlot, es megusztam volna egy trombozist amibe majdhogynem belehaltam. Igenis okolom mindezert a mai profitorientalt gyogyszeripart! es a keves tajekoztatast.


udv

2012. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Ezt naptármódszernek hívják.

Csak éppen nem így kell alkalmazni, helytelen az, ahogy leírtad.

Ha vkinek ugyanis nem 28 napos ciklusa van, akkor már borul is az egész.

Ugyanis peteérés a következő vérzés előtt 14 nappal van.

Tehát 28 napos ciklus esetén a 14. napon. Tekintve, hogy a petesejt 24 óráig megtermékenyíthető, elvileg a ciklus további részében nem lehet teherbe esni (hangsúlyozom, ELVILEG, ugyanis spontán peteérés bármikor lehet, és kisebb dolgok-pl. stressz, időjárás változás, betegség- hatására tolódhat a peteérés időpontja!!!)


Viszont ha vkinek nem 28, hanem teszem azt 35 napos a ciklusa (ami még normálisnak számít!!), akkor peteérése sem a 14., hanem a 21. napon van!

Akkor aztán b.szhatja, ha csak a 16.-ik napig védekezik!!!

2012. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!